Ձերբակալեք, կալանավորեք. Մյուս անգամ չլսեմ, որ ասեք՝ խանգարում են. Նիկոլ Փաշինյան 10/07/2021   12:15  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ես ձեր առաջ խնդիր եմ դրել, գնացեք լուծեք: Կառավարության նիստի ժամանակ ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ դիմելով ՀՀ առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանին:
«Ոչ մեկ չի կարող խանգարել մեզ գործել: Պատվաստման թվերը շատ վատ են, որևէ մեկից չբողոքեք: Դա վերաբերում է դահլիճում նստած բոլոր մարդկանց: Պետական կառավարման համակարգում չպետք է մարդ լինի, որ պատվաստված չլինի: Հերիք է բողոքեք, ամբողջ աշխարհում էլ կան հակապատվաստումային շարժումներ»,-նշեց Նիկոլ Փաշինյանը:
Վարչապետը նաև դիմեց ոստիկանապետին և ԱԱԾ տնօրենին, որ կեղծ պատվաստումների մասին ահազանգ էլ չլսի.
«Ձերբակալեք, կալանավորեք: Այդ բժիշկները, որոնք օգտվում են մարդկանց չպատվաստելու առիթից և պատվաստանյութը փչացնում, խիստ միջոցներ պետք է ձեռնարկվեն: Չլսեմ մյուս անգամ այս դահլիճում, որ ասեք խանգարում են: Կզեկուցեք միայն, որ խնդիրները լուծված են»,-ասաց Նիկոլ Փաշինյանը:
22:38 06/10/2021  |  ՄեկնաբանությունՉե՞ք կարծում, որ տալով նման հարցեր, դուք հնարավորություն եք տալիս պարտության պատասխանատուին, հերթական ստեր և կեղծիքներ տարածելու. Իշխանյանն՝ ընդդիմադիրներին
22:18 06/10/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանի նոր նշանակումը
21:34 06/10/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՊետությունը փաստացի «փայ» է մտնում մասնավոր կազմակերպության մեջ. Արամ Վարդևանյան

"Арестуйте, и чтоб я не слышал про сигналы о псевдовакцинации!"Пашинян обратился к силовикам 10/07/2021   12:44  |  Лента новостей
Я поставил перед вами задачу, идите и решайте, заявил на заседании правительства в четверг премьер-министр Армении Никол Пашинян, обращаясь к министру здравоохранения РА Анаит Аванесян.
“Никто не может помешать нам действовать. Объемы вакцинации просто удручающие, и нечего жаловаться на кого-то. Это касается всех присутствующих в зале. В системе государственного управления не должно быть ни одного человека, не сделавшего прививку. Хватит сетовать. Во всем мире есть движение против вакцинации”, - отметил Никол Пашинян.
Премьер также обратился к главам Полиции и СНБ.
“Чтобы я не слышал про сигналы о ложной вакцинации. Задержите, арестуйте! В отношении тех врачей, которые пользуются поводом, чтобы не прививать людей и портят вакцину, должны быть приняты строгие меры. И чтобы я не слышал впредь в этом зале заявлений о том, что мешают. Докладывайте лишь, что проблемы решены”, - заявил Никол Пашинян.