Կա՛մ գաղտնի պայմանավորվածություններ ունեն, կա՛մ էլ ուղղակի չեն տիրապետում իրավիճակին. Աննա Գրիգորյան 10/06/2021 13:13 | ԼՐԱՀՈՍ
Գորիս-Կապան ավտոճանապարհին մեր հայրենակիցները մոտ մեկ ժամ սպասում են մինչև ռուս սահմանապահը գալիս է և ուղեկցում այդ ճանապարհահատվածում: Խորհրդարանում լրագրողների հետ զրույցի ժամանակ ասաց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Աննա Գրիգորյանը:
«Այսինքն մեր հայրենակիցները հատկապես եղանակային նման պայմաններում ստիպված են մեքենայի մեջ սպասել մինչև ռուս սահմանապահը կգա: Ադրբեջանցիներն ինտենսիվ և լայնածավալ շինարարական աշխատանքներ են իրականացնում: Նախորդ անգամ, երբ շինարարական աշխատանքներ իրականացրեցին, տեսանք, որ այնտեղ մաքսակետը հայտնվեց: Հիմա այս շինարարական աշխատանքները ի՞նչ նոր սպառնալիքներ ու մարտահրավերներ են իրենից ներկայացնում տեղյակ չենք»,-ասաց Աննա Գրիգորյանը:
Պատգամավորը նշեց, որ դա էր նպատակը, երբ հրավիրում էին համապատասխան գերատեսչության ղեկավարներին, որ գային ու պատասխաններ տային, սակայն իշխանական պատգամավորները խոչընդոտում են այդ հանդիպման կայացմանը:
«Ես կարող եմ ենթադրել, որ նրանք կա՛մ գաղտնի ինչ-որ պայմանավորվածություններ ունեն, որոնց մասին չեն ուզում բարձրաձայնել, կա՛մ էլ ուղղակի չեն տիրապետում»,-նշեց Աննա Գրիգորյանը:

“Либо у них тайные договоренности, либо они не владеют ситуацией”: Григорян о поведении властей по ситуации на трассе Горис-Капан 10/06/2021 13:45 | Лента новостей
Наши соотечественники на трассе Горис-Капан вынуждены примерно час дожидаться прихода российских пограничников, которые сопровождают их на данном отрезке дороги. Об этом заявила в беседе с журналистами в среду депутат от парламентской фракции “Армения” Анна Григорян.
“Наши соотечественники особенно в непогоду вынуждены ждать в машине, пока придут российские пограничники. Азербайджанцы интенсивно проводят широкомасштабные строительные работы. В предыдущий раз, когда они проводили строительные работы, мы увидели, что там появился таможенный пункт. Какие теперь новые угрозы и вызовы заключают в себе эти строительные работы, мы не знаем”, - сказал Анна Григорян.
По словам депутата, цель приглашения глав соответствующих ведомства заключалась в том, чтобы они дали ответ на эти вопросы. Однако, как указала она, депутаты от власти препятствуют проведению этой встречи.
“Я могу предположить, что либо у них есть тайные договоренности, о которых они предпочитают умалчивать, либо они не владеют ситуацией”, - отметила Анна Григорян.