Հոկտեմբերի 7-ից հետո բոլոր զոհերի մեղքը այն մարդու վրա է, որը կարող էր պատերազմը կանգնեցնել, եւ չի արել. Ռոբերտ Քոչարյան. տեսանյութ 10/04/2021 12:50 | Քաղաքական
Հոկտեմբերի 7-ից հետո բոլոր զոհերի մեղքը եւ պատասխանատվությունն այն մարդու վրա է, որը կարող էր պատերազմը կանգնեցնել, եւ չի արել։ Այսօր տեղի ունեցած մամուլի ասուլիսում նման հայտարարությամբ է հանդես եկել ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը՝ անդրադառնալով այն հարցին, թե ինչու պատերազմն ավելի վաղ չի դադարեցվել։
«Հաճախ է հնչում հարց, թե ինչու պատերազմը չկանգնեցվեց հոկտեմբերի 7-ին և 19-ին։ Սա միակ հարցն է, որի պատասխանը հնչեց։ Պատասխանը հետևյալն է՝ չենք կանգնեցրել, որ մեզ դավաճան չհամարեն։ Սրանից բխում է հետևյալը, բոլոր զոհված զինվորների ծնողները կարող են համարել, որ հոկտեմբերի 7-ից հետո բոլոր զոհերի մեղքն ու պատասխանատվությունն այն մարդու վրա են, որը կարող էր պատերազմը կանգնեցնել, բայց չի արել»,-ասաց Ռոբերտ Քոչարյանը։

Вина за всех погибших после 7 октября лежит на том человеке, который мог остановить войну, но не сделал этого - Кочарян 10/04/2021   13:12  |  Лента новостей
Вина и ответственность за всех погибших после 7 октября лежит на том человеке, который мог остановить войну, но не сделал этого, заявил на пресс-конференции в понедельник второй президент Армении Роберт Кочарян.
“Часто звучит вопрос о том, почему войны не была остановлена 7 и 19 октября? Это единственный вопрос, на который последовал ответ. Ответ был следующим: “Мы не остановили, чтобы нас не считали предателями”. Из этого следует, что родители всех погибших военных могут считать, что  вина и ответственность за всех погибших после 7 октября лежит на том человеке, который мог остановить войну, но не сделал этого”, - заявил Роберт Кочарян.