Ռոբերտ Քոչարյանին՝ Մոսկվա մեկնելու թույլտվության հարցով փաստաբանները դիմել են դատարանին. Արձագանք դեռևս չկա 09/13/2021 15:29 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի՝ սահմանը հատելու թույլտվություն ստանալու համար պաշտպանական թիմը դեռևս նախորդ շաբաթ դիմել էր Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Աննա Դանիբեկյանին, սակայն առ այս պահը պատասխան չի ստացել՝ դիմումը բավարարելու կամ մերժելու մասին։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ն տեղեկացավ փաստաբան Հովհաննես Խուդոյանից։
Ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք՝ ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանին պաշտոնապես հրավեր է եկել մեկնել ՌԴ մայրաքաղաք՝ հանդիպումներ անցկացնելու նպատակով։
Ռոբերտ Քոչարյանը պետք է Մոսկվա մեկնի արդեն այս շաբաթ, սակայն քրեական հետապնդմամբ պայմանավորված՝ Քոչարյանի ազատ տեղաշարժի վերաբերյալ կան սահմանափակումներ, ուստի՝ ՀՀ սահմանը հատելու և Մոսկվա մեկնելու համար անհրաժեշտ է դատարանի թույլտվությունը։
Պաշտպան Հովհաննես Խուդոյանը տեղեկացրեց, որ դեռևս նախորդ շաբաթ դիմել են դատարանին, սակայն պատասխան դեռևս չի ստացվել, իսկ այսօրվանից դատավոր Աննա Դանիբեկյանը մեկ շաբաթով վերապատրաստման է լինելու։ Փաստաբանի խոսքով՝ տպավորություն է, որ կա՛մ պետք է համաձայնեցվի, կա՛մ ձգձգվի։

Защита попросила суд разрешить Кочаряну выехать в Москву, отклика на обращение пока не последовало 09/13/2021 16:14 | Лента новостей
Защита второго президента Армении Роберта Кочаряна еще на прошлой неделе обратилась к судье суда общей юрисдикции Еревана Анне Данибекян для получения разрешения на пересечение границы, однако до сих пор ответа не последовало. Об этом “ФактИнфо” сообщил адвокат Ованнес Худоян.
Как уже ранее сообщило агентство, второй президент Армении Роберт Кочарян получил официальное приглашение посетить Москву с целью проведения встреч в российской столице.
Роберт Кочарян должен отправиться в Москву уже на этой неделе, однако ввиду ограничений на свободное передвижение, связанных с уголовным преследованием, для выезда в Москву необходимо разрешение суда.
Адвокат Ованнес Худоян сообщил, что еще на прошлой неделе обратился в суд, однако до сих пор ответа не получил. А с сегодняшнего дня судья Анна Данибекян будет проходить недельный курс переподготовки. По словам адвоката, создается впечатление, что либо надо согласовывать, либо это затянется.