Նիկոլ Փաշինյանը պարտվեց փաստաբանների պալատում 09/13/2021   10:10  |  Մեկնաբանություն
Փաստաբանների պալատի նախագահ է ընտրվել Սիմոն Բաբայանը: Քվեարկությանը մասնակցած 1111 փաստաբանների 84,3 տոկոսը (937 հոգի) կողմ են քվեարկել Սիմոն Բաբայանի թեկնածությանը: Նա իր լիազորությունները ստանձնելու է 2021 թվականի հոկտեմբերի 5-ից:
Նշենք, որ նրա մրցակիցը Նիկոլ Փաշինյանի փաստաբանն էր` Գեւորգ Գյոզալյանը, որը մերժվել է փաստաբանական համայնքի կողմից:
ՓՊ ներկայիս նախագահ Արա Զոհրաբյանի ֆեյսբուքյան գրառման մեջ ասվում է.
«Քվեարկությանը մասնակցած 1111 փաստաբանների 84,3 տոկոս (937) կողմ ձայներով Սիմոն Բաբայանն ընտրվել է Հայաստանի Հանրապետության փաստաբանների պալատի նախագահ և իր լիազորությունները ստանձնելու է 2021 թվականի հոկտեմբերի 5-ից:
Շնորհավորում եմ Սիմոն Բաբայանին՝ մաղթելով հաջողություն:
Լավ փաստաբան, դասախոս, գիտնական և հմուտ ու բարեխիղճ կառավարիչ, այն նվազագույնը, ինչը կարելի է ասել Սիմոն Բաբայան մասնագետի մասին:
Փաստաբաններն ընտրեցին անկախությունը, միասնականությունը, ձեռքբերումները պահպանելու և զարգացնելու ուղղությունը:
Փաստաբանները մերժեցին քանդելու, քաոս ստեղծելու և բամբասանքների ճանապարհը:
Ցանկանում եմ շնորհակալություն հայտնել հանուն անկախության ու միասնականության քվեարկած փաստաբաններին: Մենք ուժեղ ենք միասին:
Հ.Գ. Փաստաբանների պալատի նախորդող տարիների հետ կապված ամփոփիչ խոսքս կներկայացնեմ 2021թ. հոկտեմբերի 5-ին»:
20:59 10/09/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՔաղաքացիները դեմ են «գունագեղ տոնակատարությանը». դա հայ ազգի նկատմամբ թշնամանք է
20:21 10/09/2021  |  ՄեկնաբանությունԵս բացառում եմ, որ Նիկոլի խմբակցության պատգամավորներից որևէ մեկը ձերբակալված լիներ, ապա նա կմտներ խորհրդարան և կմասնակցեր ընթացիկ աշխատանքին. Աղասի Ենոքյան
15:56 10/09/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՏեղի է ունեցել ԱԽ նիստ
22:06 09/09/2021Ի տարբերություն Մոսկվայի պայմանագրի՝ Կարսի պայմանագրով Տիգրանաշենը պատկանում է Հայաստանին. Էդգար Էլբակյան

Никол Пашинян проиграл в Палате адвокатов Армении 09/13/2021   10:29  |  Комментарий
Председателем Палаты адвокатов Армении избран Симон Бабаян. Его кандидатуру поддержали 84,3%(937 человек) из 1111 адвокатов, принявших участие в голосовании. Бабаян приступит к исполнению своих полномочий с 5 октября 2021 года. Об этом сообщил нынешний председатель Палаты адвокатовРА Ара Зограбян
Отметим, что его основным соперником был адвокат премьер-министра Армении Никола Пашиняна Геворк Гезалян, которого адвокатское сообщество отвергло.
Ара Зограбян поздравил Симона Бабаяна и пожелал ему успехов.
“Хороший адвокат, преподаватель, ученый, умелый и добросовестный управленец. Это лишь малая часть того, что можно сказать о специалисте Симоне Бабаяне. Адвокаты выбрали независимость, единство, вектор сохранения и наращивания достижений. Адвокаты отвергли путь разрушения, создания хаоса и сплетен. Хочу выразить балгодарность тем адвокатам, которые проголосовали за независимость и единство. Мы сильны вместе”, - написал Зограбян на своей странице в Facebook.
16:53 04/03/2019  |  КомментарийГлава Палаты адвокатов Армении: если правосудие склоняет голову, то голову поднимает вендетта
14:09 18/01/2018  |  Лента новостейЧлены Палаты адвокатов Армении хотят вынести на обсуждение вопрос о применении судом штрафов в отношении адвокатов
13:07 14/09/2017  |  Лента новостейГлава Палаты адвокатов Армении призвал коллег к солидарности
13:17 09/09/2017  |  Избирательное правоВ голосовании на выборах главы Палаты адвокатов Армении к этому часу приняли участие 400 адвокатов