Բարոյազուրկ իշխանությունները փրփուրից են կառչում. Մտադիր են կալանավորել քաղցկեղով ծանր հիվանդ Վրեժ Մարկոսյանին 09/09/2021 13:25 | ԼՐԱՀՈՍ
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով՝ ՀՔԾ-ն հարցաքննության է հրավիրել «Տիգրան Մեծ» հրատարակչության տնօրեն Վրեժ Մարկոսյանին և մտադիր է նրան մեղադրանք առաջադրել։ Ավելին՝ Նախաքննական մարմինն այնքան բարոյազուրկ է դարձել, որ քննարկում է անգամ Մարկոսյանին կալանավորելու հարցը ու միջնորդություն ներկայացնել դատարան, թեեւ նա արդեն 70-ն անց է ու քաղցկեղով ծանր հիվանդ. գտնվում է հիվանդության վերջին փուլում։
Հաշվի առնելով, որ գործերը բաշխվում են ոչ թե էլեկտրոնային մակագրման համակարգի, այլ դատարանների նախագահների կողմից, հետեւապես միջնորդությունն ստանալու դեպքում մեծ է հավանականությունը, որ նախկին դատախազ, այսօր Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի նախագահ Արթուր Մկրտչյանի ձեռքով այն կրկին կմակագրվի իշխանությունների «սրտի» դատավոր Մնացական Մարտիրոսյանին, որն էլ պարզապես կդակի Վրեժ Մարկոսյանին կալանավորելու որոշումը։
Մեր տեղեկություններով՝ իշխանությունները Վ.Մարկոսյանին որոշել են մեղադրանք առաջադրել ՀՀ նախկին գլխավոր դատախազ, իրավագիտության դոկտոր Աղվան Հովսեփյանին առնչվող քրեական գործով՝ նրա վրա հոգեբանական ճնշում գործադրելու նպատակով, քանի որ քրեական գործը ուղղակի փուչիկ է, որը կարվել է բազմաթիվ խախտումներով, իսկ փաստաբանական թիմը հետեւողականորեն ի ցույց է դնում այդ իրավական տգիտությունը։

Власти собираются арестовать больного раком директора издательства “Тигран Мец” Врежа Маркосяна 09/09/2021   14:12  |  Лента новостей
По сведениям “ФактИнфо”, Специальная следственная служба Армении вызвала на допрос директора издательства “Тигран Мец” Врежа Маркосяна и собирается предъявить ему обвинение. Более того, орган предварительного следствия настолько утратил нравственность, что рассматривает вопрос о его аресте и возможность подачи ходатайства в суд, несмотря на то, что Маркосяну уже за 70 и он болен раком, находится на последней стадии болезни.
С учетом того, что дела распределяются не электронным путем наложения резолюции, а председателями судов, следовательно, в случае поступления ходатайства велика вероятность того, что бывший прокурор, ныне председатель суда общей юрисдикции Еревана Артур Мкртчян вручную завизирует его на имя угодного для властей  судьи Мнацакана Мартиросяна, который просто “закомпостирует” решение об аресте Врежа Маркосяна.
По сведениям агентства, власти решили предъявить обвинение В. Маркосяну по уголовному делу, касающемуся бывшего генпрокурора РА, доктора юридических наук Агвана Овсепяна с целью оказания на него психологического давления, поскольку уголовное дело – это всего лишь мыльный пузырь. Оно было шито белыми нитками, с многочисленными нарушениями. Команда адвокатов последовательно вскрывает это правовое невежество.