Նիկոլ Փաշինյանը պաշտոնական այցով ժամանեց Թբիլիսի 09/08/2021 14:44 | ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը պաշտոնական այցով ժամանել է Վրաստան: Այս մասին տեղեկացանք Վարչապետի մամուլի խոսնակ Մանե Գևորգյանը ֆեյսբուքյան էջից.
«Դիմավորման պաշտոնական արարողությունից հետո տեղի կունենա Նիկոլ Փաշինյանի եւ Վրաստանի կառավարության ղեկավար Իրակլի Ղարիբաշվլիի առաձնազրույցը, այնուհետեւ բանակցությունները կշարունակվեն ընդլայնված կազմով: Երկու երկրների վարչապետները ԶԼՄ-ների համար հանդես կգան նաեւ բանակցությունների արդյունքներն ամփոփող հայտարարություններով:
Նախատեսված է վարչապետի հանդիպումը Վրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլիի հետ: Այցի շրջանակում Նիկոլ Փաշինյանը նաեւ հարգանքի տուրք կմատուցի Թբիլիսիի «Հերոսների» հրապարակում»:

Никол Пашинян прибыл в Грузию с официальным визитом 09/08/2021   15:21  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян с официальным визитом прибыл в Грузию. Об этом сообщила пресс-секретарь премьера Армении Мане Геворкян на своей странице в Facebook.
После официальной церемонии встречи состоится беседа Никола Пашиняна с премьер-министром Грузии Ираклием Гарибашвили тет-а-тет, после чего переговоры продолжатся в расширенном составе. Премьер-министры двух стран выступят с заявлениями для СМИ по итогам переговоров.
Запланирована встреча премьер-министра с президентом Грузии Саломе Зурабишвили. В рамках визита Никол Пашинян в Тбилиси также воздаст дань уважения на площади Героев.