ՀՀ ԱԺ պատգամավոր և վաստակավոր բժիշկ Արմեն Չարչյանի նկատմամբ իրականացվող քաղաքական հետապնդումը վերածվել է նրա կյանքին ուղղված սպառնալիքի․ «Հայաստան» դաշինք 09/08/2021   20:44  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ ԱԺ պատգամավոր և վաստակավոր բժիշկ Արմեն Չարչյանի նկատմամբ իրականացվող քաղաքական հետապնդումը վերածվել է վերջինիս կյանքին և առողջությանն ուղղված  սպառնալիքի: Այս մասին ասվում է «Հայաստան» դաշինքի տարածած հայտարարությունում։
«Այսօր տեղեկացանք, որ մեր գործընկեր, ՀՀ ԱԺ պատգամավոր, վաստակավոր բժիշկ Արմեն Չարչյանը կրկին տեղափոխվել է հիվանդանոց: «Հայաստան» խմբակցության պատգամավորները վերջին մեկ շաբաթվա ընթացքում մի քանի անգամ այցելել են մեր գործընկերոջը և հրապարակավ հայտարարել, որ պրոֆեսորի առողջական վիճակը անհամատեղելի է ընտրված խափանման միջոցի հետ, և կալանավորումը անհապաղ պետք է վերացվի: Իրավասու մարմինները, սակայն, կրկին դրսևորեցին հակաօրինական և անմարդկային անգործություն:
Ակնհայտ է, որ ՀՀ ԱԺ պատգամավոր և վաստակավոր բժիշկ Արմեն Չարչյանի նկատմամբ իրականացվող քաղաքական հետապնդումը վերածվել է վերջինիս կյանքին և առողջությանն ուղղված  սպառնալիքի: Կրկին պնդում ենք, որ նման պայմաններում կալանավորումը պետք է անհապաղ վերացվի»,- ասվում է հայտարարության մեջ:
12:15 07/09/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱժ «Հայաստան» և «Պատիվ ունեմ» դաշինքները դիմել են Սահմանադրական դատարան
19:47 03/09/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԴատախազությունն իրավունքին և օրենքին ծառայող կառույց է, ոչ թե՝ կոնկրետ թիրախավորված մարդու առողջական վիճակը քայքայող. Վարդևանյան
17:53 02/09/2021  |  Մեկնաբանություն«Հայաստան» և «Պատիվ ունեմ» դաշինքների անդամները ներկա են գտնվել Ստեփանակերտում Հայ դատի գրասենյակի բացման արարողությանը

Политическое преследование в отношении Армена Чарчяна превратилось в угрозу его жизни и здоровью – блок “Армения” 09/09/2021   09:21  |  Лента новостей
Политическое преследование в отношении депутата НС РА, заслуженного врача Армена Чарчяна превратилось в угрозу жизни и здоровью. Об этом говорится в заявлении блока“Армения”.
“Сегодня нам стало известно, что наш коллега, депутат Национальног Собрания Армении, заслуженный врач Армен Чарчян снова был госпитализирован. Депутаты от фракции “Армения” в течение последней недели несколько навестили нашего коллегу и публично заявили о том, что состояние здоровья профессора несовместимо с избранной мерой пресечения, и решение об аресте необходимо незамедлительно отменить. Компетентные органы, однако, вновь проявили незаконное и бесчеловечное бездействие. Очевидно, что политическое преследование в отношении депутата НС РА, заслуженного врача Армена Чарчяна превратилось в угрозу его жизни и здоровью. Мы еще раз подтверждаем, что в подобных условиях арест должен быть немедленно отменен”, — говорится в заявлении.