Աղվան Հովսեփյանի ծառայական գործունեության հետ կապված որևէ ապօրինություն գտնել չեն կարողացել, բոլոր պղպջակները արագ պայթելու են. փաստաբան 09/07/2021 16:10 | ԼՐԱՀՈՍ
Մոտ 45 տարի իրավապահ կառույցներում ամենաբարձր ղեկավար պաշտոններ զբաղեցրած անձին՝ Աղվան Հովսեփյանին, հնարավոր չի եղել իր ծառայական գործունեության հետ կապված որևէ ապօրինություն մեղսագրել։ Նման հայտարարությամբ է հանդես եկել Ա.Հովսեփյանի փաստաբան Գագիկ Խաչիկյանը։
«Քիչ առաջ Աղվան Գառնիկի Հովսեփյանը նշանակվել է մեղադրյալ (սարկազմզս կհասկանան մասնագետները)։ Քննիչը պատրաստվում է խափանման միջոց կալանք ընտրելու միջնորդությամբ դիմել դատարան։ Խիստ կարևոր է, որ մոտ 45 տարի իրավապահ կառույցներում ամենաբարձր ղեկավար պաշտոններ զբաղեցրած անձին հնարավոր չի եղել իր ծառայական գործունեության հետ կապված որևէ ապօրինություն մեղսագրել։
Մեղադրանքի կողմը անհաջող փորձ է արել վերջինիս հասուն որդիների կողմից բիզնես գործունեությունը ներկայացնել որպես պարոն Հովսեփյանի հովանավորչության արդյունք։ Գտնվել են երկու «շաքար սիլվա», որոնք ստանձնել են համապատասխան գործիքի դերը և քննությանը մատակակարել անհրաժեշտ դատարկաբնությամբ։ Ձերբակալման որոշումը պաշտպանական կողմը բողոքարկելու է։ Աղվան Հովսեփյանը տրամադրված է մարտական։ Մեղադրանքը, բնականաբար, չի ընդունում։ Համոզված եմ, որ բոլոր պղպջակները արագ պայթելու են»,- նշել է փաստաբանը։

“Все пузыри скоро лопнут”: адвокат экс-главы СК Армении Агвана Овсепяна выступил с заявлением 09/07/2021   16:36  |  Лента новостей
Агвану Овсепяну, занимавшему на протяжении почти 45 лет самые высокопоставленные руководящие посты в правоохранительных органах, невозможно было вменить беззаконие, связанное с его служебной деятельностью. С таким заявлением выступил Гагик Хачикян,  адвокат экс-генпрокурора Армении, бывшего председателя Следственного комитета РА.
“Немногим ранее Агвана Овсепяна назначили обвиняемым(мой сарказм поймут специалисты).Следователь собирается обратиться в суд с ходатайством об избрании меры пресечения в виде заключения под стражу. Крайне важно, что человеку, занимавшему почти 45 лет самые высокопоставленные руководящие посты в правоохранительных органах, невозможно было вменить какое-либо беззаконие, связанное с его служебной деятельностью”, - отметил юрист.
По его словам, сторона обвинения предприняла неудачную попытку представить предпринимательскую деятельность его зрелых сыновей как результат покровительства господина Овсепяна. “Нашлись двое “сахарных сильв”, которые взяли на себя роль подходящего инструмента и снабдили следствие необходимым пустословием. Решение о задержании сторона защиты обжалует. Агван Овсепян настроен по-боевому. Обвинение, естественно, отвергает. Убежден, что все пузыри скоро лопнут”, - отметил адвокат.