84-ամյա ամուսինը էլեկտրամալուխներով էլեկտրահարելու միջոցով սպանել է 89-ամյա կնոջը 09/06/2021 10:09 | Քրեական խրոնիկոն
Երեւանում, սեպտեմբերի 5-ին, սպանություն է տեղի ունեցել. ժամը 11։40-ի սահմաններում Երևանի 1-03 շտապօգնության 5-րդ ենթակայանից ոստիկանության Նոր Նորքի բաժին ահազանգ է ստացվել, որ բժիշկների թիվ 55 խումբը կանչով մեկնել է Նելսոն Ստեփանյան փողոցի շենքերից մեկը, որտեղ բնակարանում հայտնաբերվել է կնոջ դի։
Shamshyan.com-ի հաղորդմամբ, ոստիկաններն ու քննիչները պարզել են, որ մահացածը նշված հասցեի բնակիչ՝ 89-ամյա Եվգենիա Յ-ն էր։ Տեղում դատաբժիշկը, զննելով դին, հայտնել է, որ Եվգենիա Յ-ն մահացել է էլեկտրահարվելու հետևանքով։
Մինչ դատաբժիշկը տեղում աշխատում էր, ոստիկանության ծառայողները Եվգենյա Յ-ին սպանելու կասկածանքով հայտնաբերել և ոստիկանություն են բերման ենթարկել նույն հասցեի բնակիչ՝ 84-ամյա Ա. Քալանթարյանին։
Վերջինս կասկածվում է էլեկտրական մալուխներով կնոջ ձեռքի մատները կապելու միջոցով էլեկտրահարման եղանակով սպանելու մեջ։ Տեղում հայտնաբերվել են հանցագործության գործիք էլեկտրական մալուխները, որը քննիչը առգրավել է, իսկ արդեն ժամանած Երևանի 1-03 շտապօգնության բժիշկների 55 խումբը Ե. Քալանթարյանին տեղափոխել է «Արմենիա» բժշկական կենտրոն։

84-летний житель Еревана подозревается в убийстве своей жены 09/06/2021   10:44  |  Криминальная хроника
Убийство совершено в Ереване накануне, 5 сентября.
Как сообщает сайт Shamshyan.com, 5-го сентября около 11:40 в Полицию из станции "Скорой помощи" поступило сообщение о том, что в квартире одного из зданий по улице Нельсона Степаняна обнаружено тело женщины.
Прибывшие на место полицейские и следователи выяснили, что погибшая – 89-летняя Евгения Я., проживавшая по указанному адресу. Судмедэксперт, осмотрев на месте труп, сообщил, что женщина погибла от удара электрическим током.
По подозрению в убийстве пожилой женщины полицейские подвергли приводу 84-летнего А.Калантаряна, проживающего по тому же адресу. Последний подозревается в том, что обвязал пальцы женщины электрическим кабелем и убил ее, подвергнув удару электрическим током.
На месте были обнаружено орудие преступления - электрические кабели. Следователи их изъяли. Возбуждено уголовное дело.