ՌԴ խաղաղապահներն Արցախի բնակիչներին ապահովում են խմելու ջրով 09/03/2021 11:46 | ԼՐԱՀՈՍ
ՌԴ խաղաղապահ զորքերի ծառայողներն Ստեփանակերտում և Արցախի մյուս շրջաններում շուրջ 1500 բնակչի ապահովել են խմելու ջրով։ Այս մասին հայտնում է ՌԴ ՊՆ-ն։
Գերատեսչության փոխանցմամբ՝ երկու շաբաթվա ընթացքում խաղաղապահ ուժերի հումանիտար կենտրոնի զինծառայողներն իրականացրել են ավելի քան 30 թռիչք և ավելի քան 200 տ խմելու ջուր են տրամադրել ԼՂ բնակիչներին։
Մինչև ջրակայանում վերանորոգման և վերականգնման աշխատանքների ավարտը քաղաքում և Արցախի մյուս շրջաններում խողողվակաշարերի տեղադրումը՝ ռուս խաղաղապահ ուժերի զինծառայողներն ամեն օր բնակիչներին կապահովեն խմելու ջրով։

Российские миротворцы обеспечили питьевой водой более 1,5 тыс. жителей Арцаха 09/03/2021   11:57  |  Лента новостей
Военнослужащие российского миротворческого контингента обеспечили питьевой водой более 1 500 жителей города Степанакерта и отдаленных районов Республики Арцах.
Как сообщается на сайте Минобороны РФ, за две недели военнослужащие гуманитарного центра миротворческого контингента совершили более 30 рейсов и обеспечили более 200-ми тоннами питьевой воды жителей Арцаха. Для выполнения гуманитарной задачи миротворцы задействовали 2 водовоза, каждый объемом около 5 куб. метров.
До завершения ремонтно-восстановительных работ на водной станции и прокладки трубопровода в города и районы Арцаха военнослужащие миротворческого контингента ежедневно обеспечивают местных жителей питьевой водой.