ՊՆ նախարարը պարգևատրել է պատերազմին մասնակցած բժիշկների 09/02/2021   21:38  |  ԼՐԱՀՈՍ
Սեպտեմբերի 2-ին ՊՆ վարչական համալիրում տեղի է ունեցել արցախյան 44-օրյա պատերազմին մասնակցած բժիշկների պարգևատրման արարողություն, որին ներկա են եղել ՀՀ առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը, ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետ, գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանը, ՊՆ և ԶՈՒ բարձրաստիճան ներկայացուցիչներ, առողջապահական ոլորտի պատասխանատուներ։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ ՊՆ Տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից
ՀՀ պաշտպանության նախարար Արշակ Կարապետյանի հրամանով գերատեսչական մեդալներով են պարգևատրվել պատերազմի ընթացքում բազմաթիվ զինծառայողների և կամավորների կյանքեր փրկած բուժաշխատողներ։
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը շնորհակալություն է հայտնել «սպիտակ բանակի» ներկայացուցիչներին անձնվեր աշխատանքի ու նվիրումի համար, շեշտելով, որ նրանք առանց դադարի շարունակել են ծառայությունը նաև պատերազմից հետո` զինվորներին երկրորդ կյանք պարգևելու և նորից շարք վերադարձնելու համար։
20:44 02/09/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՋրականի շրջանում իրականացված որոնողական աշխատանքների արդյունքում հայտնաբերվել է ևս 2 հայ զինծառայողի աճյուն
19:09 02/09/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԿԳՄՍ նախարարությունում քննարկվել է բուժքույրական գործ և բուժակ մասնագիտությունների հզորացման առաջարկը
15:34 02/09/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՍպաները դպրոց են ուղեկցել զոհված ծառայակիցների երեխաներին
21:23 01/09/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՋրականի շրջանում հայտնաբերվել է ևս 2 հայ զինծառայողի աճյուն
19:06 01/09/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՈրոշվել է սկսել ԱԱԾ-ի զոհված, խեղված աշխատակիցների ընտանիքներին օգնելու գործընթացը. ԱԱԾ պահեստազորի սպաների միություն
14:50 01/09/2021  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Թշնամու սադրանքի հետևանքով Երասխում մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել կրտսեր սերժանտը
21:56 31/08/2021  |  Միջազգային լրահոսՄերձմոսկվայում հիվանդանոցի բժշկին մեղադրել են սատանիզմի մեջ
19:12 31/08/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՀայ զինվորներն անհետանում են, իսկ ՊՆ-ն պաշտոնական որեւէ պարզաբանում չի տալիս

Министр обороны Армении наградил медиков, спасавших раненых в ходе войны в Арцахе 09/03/2021   00:41  |  Лента новостей
Министр обороны Армении Аршак Карапетян в четверг наградил медработников, принимавших участие в 44-дневной войне в Арцахе. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Армении.
Церемония награждения состоялась 2 сентября в административном комплексе Минобороны. В мероприятии приняли участие начальник Генштаба ВС Армении Артак Давтян, министр здравоохранения Анаит Аванесян и ряд других высокопоставленных лиц.
Приказом министра обороны Армении Аршака Карапетяна ведомственными медалями награждены медработники, спасшие жизни многочисленных солдат и добровольцев в ходе 44-дневной войны в Арцахе.
Глава Минобороны поблагодарил представителей "белой армии" за самоотверженную работу и преданность, подчеркнув, что медики беспрерывно продолжали нести службу и после войны, занимаясь реабилитацией раненых участников войны.