«Հայաստան» և «Պատիվ ունեմ» խմբակցությունների մի խումբ պատգամավորներ Արցախի անկախության օրվա առթիվ մեկնում են Արցախ 08/31/2021 13:28 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ ԱԺ ընդդիմադիր «Հայաստան» և «Պատիվ ունեմ» խմբակցությունների մի խումբ պատգամավորներ մեկնում են Արցախի Հանրապետություն՝ Արցախի անկախության օրվա առթիվ: Այս մասին «Փաստինֆո»-ին հայտնեց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Վահե Հակոբյանը:
Պատգամավորական պատվիրակությունն արդեն իսկ Արցախի ճանապարհին է.
«Մեր խմբակցության 10-ից ավել պատգամավորներ են պատվիրակությունում, «Պատիվ ունեմ» խմբակցությունը ևս ներկայացված է լինելու: Արդեն ճանապարհին ենք: Գնանք, տեսնենք այդ անկախությունից ի՞նչ է մնացել»,-ասաց Վահե Հակոբյանը:
Իսկ թե իշխող ՔՊ խմբակցությունից պատգամավորներ ներգրավվա՞ծ են պատվիրակության կազմում, Վահե Հակոբյանն ասաց.
«Ես իրենցից որևէ տեղեկություն չունեմ»:
Նշենք, որ սեպտեմբերի 2-ին Արցախը նշելու է անկախության հռչակման 30-րդ տարեդարձը։Արցախի ԱԺ-ն սեպտեմբերի 1-ին նիստ կգումարի՝ Անկախության տոնին նվիրված միջոցառումների հետ կապված հարցերը քննարկելու համար:
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը նախընտրել է մեկնել արձակուրդ, հավանաբար վերջինս չի մեկնի Արցախի անկախության տոնին, իսկ ԱԺ աշխատակազմը «Փաստինֆո»-ին որևէ տեղեկություն չտրամադրեց՝ ԱԺ պատվիրակաություն մեկնելո՞ւ է Արցախ, թե ոչ, իսկ փոխարենը հորդորեցին հետևել ԱԺ պաշտոնական կայքին:

Группа оппозиционных депутатов парламента Армении отправилась в Арцах по случаю Дня независимости республики 08/31/2021   14:22  |  Лента новостей
Группа депутатов парламента РА от оппозиционных фракций “Армения” и “Честь имею” отправилась в Арцах по случаю независимости Дня независимости республики. Об этом “ФактИнфо” сообщил депутат от блока “Армения” Ваге Акопян.
“В состав делегации вошли более 10 депутатов от нашей фракции, фракция “Честь имею” также будет представлена. Они уже в пути. Поедем, посмотрим, что осталось от этой независимости”, - сказал Ваге Акопян.
В ответ на вопрос, вошли ли в парламентскую делегацию представители правящей партии “Гражданский договор”, Ваге Акопян заявил:”У меня нет сведений о них”.
Отметим, что 2 сентября Арцах отметит 30-летие со дня провозглашения независимости. 1 сентября Национальное Собрание Арцаха созовет заседание для обсуждения вопросов, связанных с мероприятиями по случаю Дня независимости.
Премьер-министр Армении Никол Пашинян предпочел отправиться в отпуск. Вероятно, он не поедет в Арцах на День независимости, а в аппарате НС “ФактИнфо” не предоставили какой-либо информации относительно планов визита парламентской делегации в Арцах, призвав вместо этого следить за официальным сайтом НС.