Արմեն Չարչյանը տեղափոխվել է քաղաքացիական հիվանդանոց 08/30/2021   16:05  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր, «Իզմիրլյան» ԲԿ նախկին տնօրեն Արմեն Չարչյանի առողջական վիճակը կտրուկ վատթարացել է։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ն տեղեկանում է փաստաբան Էրիկ Ալեքսանյանից։
Ինչ վերաբերում է շրջանառվող լուրերին առ այն, որ Արմեն Չարչյանը տեղափոխվել է «Նորք-Մարաշ» բժշկական կենտրոն, Չարչյանի պաշտպան Ալեքսանյանը նշեց, որ տեղեկությունը չի կարող ոչ հաստատել, ոչ հերքել։
Հիշեցնենք, որ Վերաքննիչ քրեական դատարանը բեկանել էր Արմեն Չարչյանին գրավի դիմաց ազատ արձակելու որոշումը՝ Չարչյանի նկատմամբ ավելի վաղ ընտրված խափանման միջոց կալանավորումը թողնելով անփոփոխ։ Դատարանի որոշումից հետո Արմեն Չարչյանը սեփական նախաձառնությամբ գնացել է քրեակատարողական հիմնարկ, ապա՝ կալանավորվել։
19:33 23/08/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԵս ԱԺ պատգամավոր եմ, որին ապօրինաբար ուզում են զրկել ազատությունից. Արմեն Չարչյան
19:11 23/08/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՎարդաշեն ՔԿ-ի դիմաց ակցիա է մեկնարկել՝ ի պաշտպանություն բժիշկ Արմեն Չարչյանի
15:46 23/08/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԴատական համակարգը հերթական խայտառակ մոտեցումը ցուցաբերեց ընդդիմադիր ուժերի նկատմամբ. Օհանյան
13:16 23/08/2021  |  ՄեկնաբանությունՔԿՀ-ն ընդունելով պարոն Չարչյանին կատարելու է հանցագործություն. Ալեքսանյան

Армена Чарчяна перевели из СИЗО в гражданскую клинику 08/30/2021   16:36  |  Лента новостей
Состояние здоровья депутата от парламентской фракции “Армения”, бывшего директора медицинского центра “Измирлян” Армена Чарчяна резко ухудшилось. Об этом “ФактИнфо” сообщил его адвокат Эрик Алексанян.
Что касается муссируемых сведений о переводе Армена Чарчяна в медцентр “Норк-Мараш”, адвокат врача отметил, что не может ни опровергнуть, ни подтвердить информацию.
Напомним, Апелляционный уголовный суд отменил решение об освобождении Армена Чарчяна под залог, оставив в силе ранее избранную в отношении него меру пресечения в виде заключения под стражу. После оглашения постановления суда Армен Чарчян по собственной инициативе отправился в уголовно-исполнительное учреждение, после чего был арестован.