Մահվան ելքով ավտովթար՝ Երևան-Մեղրի ավտոճանապարհին 08/30/2021 11:13 | Քրեական խրոնիկոն
«2021թ. օգոստոսի 29-ին՝ ժամը 10:00-ի սահմաններում, Արարատի մարզի 50-ամյա բնակիչը, վարելով «Nissan Almera» մակնիշի ավտոմեքենան, Երևան-Մեղրի ավտոճանապարհի 184.5-րդ կմ հատվածում դուրս է եկել հանդիպակաց գոտի և բախվել Արցախի Հանրապետության 48-ամյա բնակչի վարած «Opel Zafira» մակնիշի ավտոմեքենային, որի հետևանքով 50-ամյա տղամարդը տեղում մահացել է, իսկ «Opel Zafira» մակնիշի ավտոմեքենայի վարորդը և ուղևորը, ինչպես նաև «Nissan Almera» մակնիշի ավտոմեքենայի 3 ուղևորները, ստացած մարմնական վնասվածքներով, տեղափոխվել են բժշկական կենտրոն, սակայն ուղևորներից մեկը՝ 45-ամյա տղամարդը, հիվանդանոց տեղափոխվելու ճանապարհին մահացել է:
Դեպքի առթիվ նույն օրը ՀՀ քննչական կոմիտեի Սյունիքի մարզային քննչական վարչության Սիսիանի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 242-րդ հոդվածի 3-րդ մասով:

ДТП на трассе Ереван-Мегри унесло жизни двух человек 08/30/2021 13:24 | Криминальная хроника
По факту ДТП со смертельным исходом на трассе Ереван-Мегри возбуждено уголовное дело, сообщает Следственный комитет Армении. Трагическая авария произошла 29 августа примерно в 10:00.
Согласно сообщению, 50-летний житель Араратской области на автомобиле марки “Nissan Almera” на 184,5 км трассы выехал на встречную полосу и врезался в “Opel Zafira”, за рулем которого находился 48-летний житель Республики Арцах. В результате ДТП 50-летний мужчина скончался на месте, а его трое пассажиров, а также водитель и пассажир второго “Opel Zafira” с травмами были доставлены в медцентр. Один из пассажиров – 45-летний мужчина - скончался по дороге в больницу.
По данному факту в следственном управлении СК Армении по Сюникской области возбуждено уголовное дело по части 3 статьи 242 УК РА.
“Произведен осмотр места происшествия. Назначена судебно-медицинская экспертиза. Предварительное расследование продолжается”, - говорится в сообщении.