Մարտակերտ քաղաքում հայտնաբերված ադրբեջանցի զինծառայողը կալանավորված է.ԱՀ ՔԿ 08/30/2021 11:56 | Քրեական խրոնիկոն
Սույն թվականի օգոստոսի 28-ին տեղեկատվություն էինք տարածել Մարտակերտ քաղաքում հայտնաբերված Ադրբեջանի Հանրապետության զինված ուժերի զինծառայողի վերաբերյալ հարուցված քրեական գործը ԱՀ քննչական կոմիտեում վարույթ ընդունելու մասին: Այս մասին հայտնում է ԱՀ ՔԿ-ն։
«Նույն օրն իսկ զինծառայող՝ Ջամիլ Բաբաևը որպես մեղադրյալ է ներգրավել և նրան մեղադրանք է առաջադրվել ԱՀ քրեական օրենսգրքի 350-րդ հոդվածի 1-ին մասով, 316-րդ հոդվածով, 145-րդ հոդվածի 1-ին մասով, 135-րդ հոդվածի 1-ին մասով և 133-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 2-րդ, 3-րդ, 4-րդ և 6-րդ կետերով:

Обнаруженный в Мартакерте азербайджанский военнослужащий арестован – СК Арцаха 08/30/2021   12:40  |  Криминальная хроника
Обнаруженный в городе Мартакерте военнослужащий ВС Азербайджана взят под стражу, сообщает пресс-служба Следственного комитета Республики Арцах.
28 августа текущего года сообщалось, что Следственный комитет Республики Арцах принял к производству уголовное дело касательно военнослужащего ВС Азербайджана, обнаруженного в Мартакерте.
“В тот же день военнослужащему Джамилю Бабаеву были предъявлены обвинения по части 1 статьи 350, статьи 316, ч. 1 статьи 145, части 1 ст. 135 и пунктам 2, 3, 4 и 6 части  статьи 133 УК Республики Арцах”, - говорится в сообщении. В отношении него избрана мера пресечения в виде заключения под стражу. Предварительное расследование продолжается.