Սոթքի հատվածում հակառակորդի գնդակից ժամկետային զինծառայող է վիրավորվել.ՀՀ ՊՆ 08/17/2021 16:58 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ ՊՆ-ն հայտնում է , որ օգոստոսի 17-ին, ժամը 14։45-ից սկսած, Ադրբեջանի զինված ուժերը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից կրակ են բացել հայ-ադրբեջանական սահմանի Գեղարքունիքի, մասնավորապես` Սոթքի հատվածում տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ, ինչի հետևանքով հրազենային վիրավորում է ստացել ՀՀ զինված ուժերի մեկ զինծառայող:
Նրա կյանքին վտանգ չի սպառնում: Ժամը 16:30-ի դրությամբ կրակոցները շարունակվում էին: Հայկական կողմի իրականացրած հակազդող գործողությունների արդյունքում հակառակորդն ունի մեկ զոհ և մեկ վիրավոր:

Азербайджан открыл огонь по армянским позициям в Сотке, ранен военнослужащий – Минобороны Армении 08/17/2021   18:29  |  Лента новостей
Вооруженные силы Азербайджана с 14:45 17-го августа открыли огонь из огнестрельного оружия разного калибра по армянским позициям, размещенным на гегаркуникском участке армяно-азербайджанской границы в Гегаркунике, в частности, на отрезке Сотка. Об этом сообщает Министерство обороны Армении.
В результате обстрела один военнослужащий ВС Армении получил огнестрельное ранение.
"Его жизнь вне опасности. По положению на 16:30 стрельба продолжалась. В результате предпринятых армянской стороной контрмер у противника один погибший и один раненый", - говорится в сообщении.