Ադրբեջանական ԶՈՒ-ն Սև լճի հատվածում փորձել է դիրքային առաջխաղացում ապահովել 08/16/2021   11:02  |  ԼՐԱՀՈՍ
Այս գիշեր Սյունիքի մարզի Սև լճի հատվածում ադրբեջանական ԶՈՒ ստորաբաժանումները կրկին սադրանքի են դիմել ու զոհ տալով  հետ շպրտվել։
«Օգոստոսի 16-ի գիշերը ադրբեջանական ԶՈՒ ստորաբաժանումները սադրանքի են դիմել հայ-ադրբեջանական սահմանի Սյունիքի մարզի, մասնավորապես` Սև լճի հատվածում` փորձելով դիրքային առաջխաղացում ապահովել:
Հայ դիրքապահներն իրականացրել են հակազդող գործողություններ, ինչի արդյունքում հակառակորդը ետ է շպրտվել ելման դիրքեր: Ծավալված փոխհրաձգության ընթացքում հակառակորդը տվել է առնվազն մեկ զոհ: Հայկական կողմից տուժածներ չկան»,- տեղեկացրել են ՀՀ պաշտպանության նախարարությունից։
18:56 05/08/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱրշակ Կարապետյանը կոլեգիայի նիստին խիստ հանձնարարական է տվել՝ բացառել հակառակորդի առաջխաղացման կամ դիրքային բարելավման ցանկացած փորձ

Армянские ВС пресекли очередную провокацию Азербайджана на участке Черного озера 08/16/2021   11:34
Подразделения азербайджанских ВС этой ночью вновь прибегли к провокации и с потерями были отброшены назад.
"Азербайджанские ВС в ночь на 16 августа прибегли к провокации на участке армяно-азербайджанской границы в Сюникской области, в частности, в районе Сев Лича(Черного озера), попытавшись обеспечить позиционное продвижение", - говорится в сообщении оборонного ведомства Армении.
Сообщается, что армянские постовые прибегли к ответным действиям, в результате чего противник был отброшен на исходные позиции.
"Во время завязавшейся перестрелки противник потерял как минимум одного убитым. С армянской стороны пострадавших нет", - заявили в Минобороны Армении.