Խոստացել էին, որ հուլիս վերջ 20-25 հոգանոց գերիների խումբ կվերադառնա, բայց փոխարենը դատապարտվեցին 6 տարվա ազատազրկման.ռազմագերու հայր 08/09/2021 13:47 | ԼՐԱՀՈՍ
Մեզ խոստացել էին, որ հուլիս վերջ 20-25 հոգանոց գերիների խումբ կվերադառնա, մյուսներն էլ մինչեւ օգոստոսի 15-ըկվերադառնան, բայց չեկան, փոխարենը դատապարտվեցին 6 տարի ազատազրկման: Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց հայ ռազմագերու հայր Սեյրան Եղիազարյանը:
Վերջինս նշեց, որ 3 օր առաջ խոսել է որդու հետ, որը Բաքվում դատապարտվել է 6 տարվա ազատազրկման, հոր խոսքով՝ գերիները սպասում են իշխանության ձեռնարկած գործողություններին:
Սակայն նրա խոսքով որևէ կառույց գերիների վերադարձի վերաբերյալ տեղեկատվություն չի տալիս, միայն հուսադրում են, իսկ ծնողներն էլ արդեն հույսը կորցրել են
Նշենք, որ այսօր Նիկոլ Փաշինյանը հրաժարվել է հանդիպել Կառավարության դիմաց ակցիա իրականացնող հայ ռազմագերիների հարազատներին, իսկ Տիգրան Ավինյանն էլ անցել է ակցիա իրականացնողների կողքով, սակայն չի մոտեցել նրանց:

Обещали возвращения группы из 20-25 пленных к концу июля, но вместо этого их приговорили к 6 годам заключения – отец военнослужащего 08/09/2021 14:00 | Лента новостей
Нам обещали, что в конце июля группа из 20-25 пленных вернется из Азербайджана на родину, а остальные 20 человек вернутся в конце августа, но этого не произошло; напротив, их приговорили к 6 годам лишения свободы, заявил журналистам в понедельник отец армянского военнопленного Сейран Егиазарян.
Он сообщил, что три дня назад говорил с сыном, которого в Баку приговорили к 6 годам заключения. По словам отца, пленные ждут действий от властей.
Сейран Егиазарян также отметил, что ни одна структура не предоставляет информации о возвращении пленных, их только обнадеживают, а родители уже потеряли надежду.
Отметим, что сегодня Никол Пашинян отказался встретиться с родственниками военнопленных, проводящих акцию перед зданием правительства Армении. А Тигран Авинян прошел мимом участников акции, но не подошел к ним.