Հրատապ. ռուս զինվորականները Տավուշում են. Ոսկեպարում՝ մայրուղու մոտ, տեղադրվել է ռուսական երկու դրոշ (լուսանկար, տեսանյութ) 08/05/2021 16:58 | ԼՐԱՀՈՍ
Ռուս զինվորականները Տավուշի Ոսկեպարում են։ Տեղեկությունը «Փաստինֆո»-ին հայտնեցին Ոսկեպարի բնակիչները՝ նշելով, որ ռուս զինվորականները տեղակայվում են բնակավայրում՝ մայրուղու մոտ։ Այսօր արդեն երկու ռուսական դրոշ են տեղադրել։
Նշված մայրուղին միջպետական ճանապարհի մի հատված է ու տանում է նաև դեպի Վրաստան։
«Դրոշները տեղակայել են տրասին կպած։ Երկու դրոշ են դրել։ Նոր են եկել՝ երկու ժամ առաջ։ դրոշները դնում են, եթե եկել են ուրեմն կմնան։ Գուցե սահմանազատման աշխատանքների համար են եկել»,- հայտնեց Ոսկեպարի բնակիչը։
«Փաստինֆո»-ի տրամադրության տակ են նաև կադրերը, որտեղ հենց ճանապարհին կայանված են ռուսական զորամասին պատկանող «Կամազ» և «Ուրալ» մեքենաները՝ ռուսական դրոշներով։
Ոսկեպարի վարչական ղեկավար Սերոբ Մախսուդյանը հրաժարվեց «Փաստինֆո»-ին մեկնաբանել տեղեկությունները՝ խնդրելով դիմել ՀՀ Պաշտպանության նախարարություն։ Գերատեսչությունից մեր զանգերը մնացել են անպատասխան։
Տավուշի մարզպետ Հայկ Ղալումանն այսօր լրատվամիջոցներից մեկին հայտնել է, որ ռուս զինծառայողները սահմանագծի հետ կապված մոնիթորինգ են իրականացնում։

Российские военнослужащие в Тавуше: у дороги в селе Воскепар установлены флаги РФ(Фото,Видео) 08/05/2021   17:31  |  Лента новостей
Российские военнослужащие находятся в селе Воскепар Тавушской области Армении. Об этом “ФактИнфо” сообщили жители Воскепара, отметив, что российские военнослужащие размещаются в населенных пунктах и у автомагистрали. Сегодня уже установили два российских флага.
Указанная дорога является отрезком межгосударственной дороги и ведет также в Грузию.
“Флаги установлены впритык к трассе. Вывесили два флага. Только приехали, два часа назад. Если приехали, то останутся. Может, прибыли для проведения работ по делимитации”, - заявил житель Воскепара.
В распоряжении “ФактИнфо” также оказались кадры, на которых видно, как прямо на дороге припаркованы принадлежащие российской воинской части автомобили марок “Камаз” и “Урал” с российскими флагами.
Глава села Воскепар Сероб Махсудян в беседе с “ФактИнфо” отказался от комментариев, попросив обратиться в министерство обороны РА. В ведомстве на наши звонки не ответили.
Губернатор Тавушской области Айк Галумян сообщил сегодня одному из СМИ, что российские военнослужащие проводят мониторинг в связи с делимитацией.