Հակառակորդը կրակոցներ է արձակել ՀՀ ՊՆ մարտական դիրքի ուղղությամբ. վնասվել է ավտոմեքենան 08/03/2021   10:29  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Հակառակորդի անհայտ զինծառայողները հրազեններից կրակոցներ են արձակել ՀՀ ՊՆ N զորամասի պայմանագրային զինծառայող Ա.Պողոսյանի վարած «ԶԻԼ» մակնիշի ավտոմեքենայի ուղղությամբ, ինչի հետևանքով վնասվել է ավտոմեքենան։ Բարեբախտաբար վարորդը վնասվածքներ չի ստացել: Հարուցվել է քրեական գործ ՔՕ-ի համապատասխան հոդվածներով։
«2021թ. հուլիսի 31-ին` ժամը 18:30-ի սահմաններում, հակառակորդի անհայտ զինծառայողները, ազգային ատելության շարժառիթով, շատերի կյանքի համար վտանգավոր եղանակով ապօրինաբար կյանքից զրկելու, ինչպես նաև՝ ուրիշի գույքը ոչնչացնելու ուղղակի դիտավորությամբ, դեռևս տեսակը չպարզված հրազեններից կրակոցներ են արձակել ՀՀ ՊՆ N զորամասի պահպանության շրջանի մարտական դիրքում իր ծառայողական պարտականություններն իրականացնող, ավտոմոբիլային ջոկի ավագ վարորդ, պայմանագրային զինծառայող Ա.Պողոսյանի վարած «ԶԻԼ» մակնիշի ավտոմեքենայի ուղղությամբ, սակայն իրենց կամքից անկախ հանգամանքներով ապօրինաբար դիտավորությամբ կյանքից զրկելու հանցագործությունն ավարտին չեն հասցրել. արձակված կրակոցների հետևանքով վնասվել է վերը նշված ավտոմեքենան, որի հետևանքով զգալի չափերով նյութական վնաս է պատճառվել զորամասին: Ա.Պողոսյանը վնասվածքներ չի ստացել: Այս մասին տեղեկացանք ՀՀ քննչական կոմիտեից։
Դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի զինվորական քննչական գլխավոր վարչության ութերորդ կայազորային քննչական բաժնում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 2-րդ, 6-րդ, 13-րդ կետերով և 185-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 4-րդ կետով հարուցվել է քրեական գործ, և կատարվում է նախաքննություն»,-ասված է հաղորդագրության մեջ։
23:23 02/08/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանում երկրաշարժ է տեղի ունեցել
17:52 02/08/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԵրևանի ավագանու անդամն ու նրա 87-ամյա պապը մարմնական ծանր վնասվածքներ են ստացել իրենց տանը՝ դիմակավորված երկու անձի կողմից. հարուցվել է քրեական գործ ՔՕ-ի մի շարք հոդվածներով
15:31 02/08/2021  |  ԼՐԱՀՈՍ23-ամյա զինծառայողը մահացու վիրավորում է ստացել նռնակի պայթյունից. ՔԿ-ն մանրամասներ է ներկայացրել
15:54 01/08/2021  |  Քրեական խրոնիկոնՍպանության փորձ՝ Երևանում. Սախարովի հրապարակի մոտ կրակել են ավտոմեքենայի վրա (լուսանկարներ)

СК Армении сообщил подробности обстрела азербайджанцами машины тылового обеспечения в районе Ерасха 08/03/2021   11:09  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
Уголовное дело возбуждено в Армении по факту обстрела азербайджанскими ВС машины тылового обеспечения в районе Ерасха.Азербайджанские ВС вновь открыли огонь по армянским позициям в Ерасхе: обстреляна машина, перевозившая продовольствиеКак сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении, 31-го июля, примерно в 18:30, неизвестные военнослужащие противника из пока не выясненных видов оружия открыли огонь по автомобилю марки “ЗИЛ”, за рулем которого находился старший водитель автомобильного отряда, военнослужащий-контрактник А.Погосян, выполнявший свои служебные обязанности на боевой позиции оборонительного участка N-ской воинской части. Однако по не зависящим от их воли обстоятельствам не довели преступление до конца. В результате произведенных выстрелов был поврежден вышеупомянутый автомобиль, из-за чего воинской части был нанесен значительный имущественный ущерб. А.Погосян не пострадал.
По данному факту в восьмом гарнизонном следственном отделе Главного военного следственного управления СК возбуждено уголовное дело по пунктам 2, 6 и 13 части 2 статьи 34-104 УК РА(покушение на убийств, совершенное в отношении лица или его близких в связи с осуществлением этим лицом служебной деятельности или выполнением общественного долга способом, опасным для жизни многих людей, по мотиву национальной, расовой или религиозной ненависти либо религиозного) и пункту 4 части 2 статьи 185 УК РА(умышленные уничтожение или повреждение имущества).