Մեր հիմնական նպատակն այս ապաշնորհ, ազգադավ իշխանություններին հեռացնելն է. ԱԺ-ն դրան հասնելու համար լրացուցիչ հարթակ է. Վանեցյան 08/02/2021 12:19 | ԼՐԱՀՈՍ
ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար Արթուր Վանեցյանը լրագրողների հետ զրույցի ժամանակ մանրամասնեց, թե որ դեպքում իշխանության նախաձեռնություններին կողմ կքվեարկեն։
Արթուր Վանեցյանն ասաց, որ եթե իշխանությունները նախագիծ բերեն, որով կառաջարկվի բարձրացնել արցախյան պատերազմում հաշմանդամ դարձած զինծառայողների վճարումները, միանշանակ կողմ կքվեարկեն։
«Մենք ԱԺ ենք եկել, որ աշխատենք և ԱԺ-ն լինի լրացուցիչ հարթակ մեր հիմնական նպատակին հասնելու համար, իսկ մեր հիմնական նպատակն այս ապաշնորհ, ազգադավ իշխանություններին հեռացնելն է»,-ասաց Արթուր Վանեցյանը։
Վերջինս նշեց, որ այժմ ունենք նոր որակի ընդդիմություն և առաջին աշխատանքային օրը ցույց է տալիս, որ պահանջատեր է լինելու և տեր է կանգնելու ժողովրդի կողմից տրված քվեներին։
«Մեզնից ավելի ռադիկալ կամ ընդդիմադիր թող որևէ մեկը չփորձի թվալ կամ լինել»,-նշեց Արթուր Վանեցյանը։
Անդրադառնալով սահմանին տիրող իրավիճակին՝ Արթուր Վանեցյանն ասաց, որ տիրապետում են միայն մամուլում առկա տեղեկատվությանը. «Գաղտնի հատվածները, որոնք վերջին շրջանում հաճախ են լինում, մեզ հասանելի չեն։ Թե ինչ է կատարվել Մոսկվայում, ինչ են խոսել, ինչի դիմաց են դադարել սահմանի կրակոցները, թե ինչ բանավոր պայմանավորվածությունների արդյունքում ինչ տարածքներ են զիջելու, չգիտենք։ Պետք է լինենք շատ զգոն, ուշադիր ու կարողանանք այդ բոլոր հարցերը պահել մեր ուշադրության կենտրոնում»,-նշեց Արթուր Վանեցյանը։

Артур Ванецян назвал основную цель их политсилы 08/02/2021   12:37  |  Лента новостей
Глава парламентской фракции “Честь имею” Артур Ванецян заявил, в каком случае их политсила проголосует за инициативы власти.
По словам Ванецяна, если власти выступят с проектом, которым будет предложено повысить размер выплат военнослужащим, получившим инвалидность в ходе Арцахской войны, то однозначно они поддержат инициативу.
“Мы пришли в НС, чтобы работать, и парламент будет дополнительной площадкой для достижения цели. А наша цель заключается в отстранении этой бездарной и предательской власти”, - сказал Артур Ванецян в беседе с журналистами.
Он отметил, что теперь есть оппозиция нового качества, и первый рабочий день показал, что она будет требовательна и будет отстаивать голоса народа.
“Пусть никто не пытается казаться более радикальным и оппозиционным, чем мы”, - добавил Ванецян.
Комментируя ситуацию на границе, Артур Ванецян заявил, что владеет лишь появляющейся в прессе информацией. Секретные сведения, которые в последнее время участились, нам недоступны.
Что произошло в Москве, о чем шла речь, в обмен на что прекратилась стрельба на границе, какие территории уступят по итогам устных договоренностей, мы не знаем. Мы должны быть очень бдительными, внимательными и держать все эти вопросы в центре нашего внимания”, - отметил Артур Ванецян.