Երեւանի ավագանու անդամ Արման Անտոնյանին դանակահարել են հենց իր տանը. Մտել են դանակներով եւ մահակներով. հայտարարություն 08/02/2021   12:08  |  ԼՐԱՀՈՍ
Օգոստոսի 1-ին՝ գիշերը ժամը 1։00-ի մոտակայքում մի քանի դիմակավորված անձինք մահակներով և դանակներով ներխուժել են Երևանի ավագանու «Իմ քայլը» խմբակցության անդամ Արման Անտոնյանի Կոտայքի մարզում գտնվող տուն, դաժան ծեծի են ենթարկել և դանակահարել են նրան։ Այս մասին հայտարարություն է տարածել Երեւանի ավագանու «Իմ քայլը» խմբակցությունը:
Հայտարարությունում նաեւ ասվում է. «Արման Անտոնյանի վիճակը գնահատվում է ծայրահեղ ծանր, հարուցվել է քրեական գործ։ Նախնական գնահատականով կատարվածը կարող է կապ ունենալ Արման Անտոնյանի ավագանու գործունեության հետ, այլ մանրամասներ այս պահին չենք ցանկանում հաղորդել, որպեսզի չխանգարենք նախաքննության ընթացքին։
«Իմ քայլը» խմբակցությունը խստորեն դատապարտում է կատարվածը և ակնկալում, որ իրավապահ մարմինները հնարավորինս սեղմ ժամկետներում կբացահայտեն կատարվածը, իսկ մեղավորները պատասխանատվության կենթարկվեն օրենքի ողջ խստությամբ»:
19:18 15/07/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՍա ամենաանբարոյական քայլն էր. Սոֆյա Հովսեփյանը՝ աղմկահարույց նախագծի մասին
13:11 15/07/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԻմքայլական պատգամավորներն ընդունեցին իրենց համար նախատեսված փոխհատուցման գումարը 5 անգամ ավելացնելու նախագիծը. ԲՀԿ-ն ու ԼՀԿ-ն չեն մասնակցել քվեարկությանը
20:49 14/07/2021  |  ՄեկնաբանությունԱյ անբարոյականությու՜ն․ Սոֆյա Հովսեփյանը՝ «Իմ քայլի» նախագծի մասին

Неизвестные в масках ворвались в дом члена горсовета Еревана Армана Антоняна и ударили его ножом; он в тяжелом состоянии 08/02/2021   12:47  |  Лента новостей
Неизвестные в масках с дубинками и ножами ворвались в дом представителя Совета старейшин Еревана от фракции "Мой шаг" Армана Антоняна, расположенный в Котайкской области Армении. Об этом говорится в сообщении, распространенном в понедельник фракцией "Мой шаг" в Facebook.
Сообщается, что инцидент произошел 1 августа, в районе 01:00.  Антонян был жестоко избит, ему также нанесли ножевые ранения.
"Состояние Антоняна оценивается как крайне тяжелое, возбуждено уголовное дело. По предварительной оценке, случившееся может быть связано с деятельностью Армана Антонян как представителя Совета старейшин", - говорится в сообщении.
Отмечается, что иные подробности не сообщаются, чтобы не препятствовать процессу следствия.
Фракция "Мой шаг" решительно осуждает произошедшее и рассчитывает, что правоохранительные органы в кратчайшие сроки раскроют случившееся, а виновники будут привлечены к ответственности по всей строгости закона.