«Պատիվ ունեմ» դաշինքն առաջարկելու է ԱԺ-ում ստեղծել Արցախի հարցերով մշտական հանձնաժողով 07/27/2021   17:02  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Պատիվ ունեմ» դաշինքը ԱԺ առաջին նիստում առաջարկելու է ստեղծել Արցախի հարցերով զբաղվող մշտական հանձնաժողով։ Նման հայտարարությամբ հանդես է եկել դաշինքի ղեկավար, «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյան։
« Հաշվի առնելով հետընտրական շրջանում Արցախի շուրջ ստեղծված իրավիճակը, Արցախին առնչվող բազմաթիվ նոր խնդիրները և մարտահրավերները՝ անվտանգայինից մինչև սոցիալական, մշակութայինից մինչև տնտեսական, ճիշտ եմ համարում ԱԺ մշտական հանձնաժողովների շարքում ստեղծել Արցախի հարցերով մշտական հանձնաժողով։
«Պատիվ ունեմ» դաշինքը նախատեսում է ԱԺ առաջին նիստում հանդես գալ նման նախաձեռնությամբ և լրացուցիչ հիմնավորումներով»,- ֆեյսբուքում նշել է Ա.Վանեցյանը։
12:56 21/07/2021  |  ԼՐԱՀՈՍ«Պատիվ ունեմ» դաշինքը վերցնում է մանդատները. Ինքնաբացարկի դիմումներ չեն ներկայացվել
16:47 20/07/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԿյանքի է կոչվում՝ «ներսում մուրճ, դրսում՝ սկուտեղ» քաղաքականությունը. «Պատիվ ունեմ» դաշինքի հայտարարությունը
14:15 11/07/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՆշված խախտումների լեգիտիմացումն անդառնալի վնաս կհասցնի ՀՀ ժողովրդավարությանը. Հարությունյան
10:31 09/07/2021  |  Մամուլ«Պատիվ ունեմ» դաշինքը լրջորեն է պատրաստվում խորհրդարան մտնելուն. «Հրապարակ».
14:41 06/07/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԽուզարկել են և՛ բնակարանը, և՛ մեքենան, ոչինչ չեն հայտնաբերել. Արմինե Սեդրակյան
14:38 06/07/2021  |  Դատական ռեպորտաժներԳոռ Սեդրակյանը կշարունակի մնալ կալանավորված
14:24 06/07/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱրթուր Դավթյան, լպստում եք Ալիեւի կոշիկները լպստողի կոշիկները.Ամոթ է. ակցիա Վերաքննիչ դատարանի առջև
13:29 06/07/2021  |  Դատական ռեպորտաժներԴատարանը քննում է Գոռ Սեդրակյանին կալանավորելու որոշման դեմ բողոքը
12:19 02/07/2021  |  Քրեական խրոնիկոնԱվարտվել է Լոռու մարզի բնակիչներին ընտրակաշառք տալու փաստով հարուցված քրեական գործի նախաքննությունը

Блок Ванецяна предложит создать в парламенте постоянную комиссию по вопросам Арцаха 07/27/2021   17:16  |  Лента новостей
Блок “Честь имею” на первом заседании Национального Собрания РА предложит создать постоянную комиссию, занимающуюся вопросами Арцаха. С таким заявлением выступил глава блока, председатель партии “Отечество” Артур Ванецян.
“С учетом создавшейся в поствыборный период ситуации вокруг Арцаха множества новых проблем и вызовов, касающихся Арцаха, - от безопасности до социальных, от культурных до экономических, считаю правильным создание в ряду постоянных комиссий НС постоянной комиссии по вопросам Арцаха”, - написал Ванецян.
Он проинформировал, что блок “Честь имею” планирует выступить на первом заседании парламента подобной инициативой и с дополнительными обоснованиями.