ՀՀ ԶՈւ ՀՕՊ ստորաբաժանումները կասեցրել են ադրբեջանական ԱԹՍ-ի ՀՀ օդային տարածք մուտք գործելու փորձը 07/24/2021   10:00  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հուլիսի 23-ին, ժամը 23:00-ի սահմաններում, ՀՀ ԶՈւ ՀՕՊ ստորաբաժանումները, համապատասխան գործողություններով, կասեցրել են հայ-ադրբեջանական սահմանի հարավ-արևմտյան ուղղությամբ ԱԹՍ-ով ՀՀ օդային տարածք մուտք գործելու փորձը:
Հուլիսի 24-ի գիշերը և առավոտյան 09:00-ի դրությամբ իրադրությունը հայ-ադրբեջանական սահմանին, բոլոր ուղղություններով, հարաբերականորեն կայուն է:
17:06 23/07/2021  |  ԼՐԱՀՈՍ9 օր կորած համարվող 2 զինծառայողի ադրբեջանական կողմում հայտնվելու հավանականությունը քննարկվում է. ՊՆ
16:04 21/07/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԵրդման արարողության օրը զորամաս մուտք գործելու համար նորակոչիկի հարազատները պետք է ներկայացնեն ՊՇՌ թեստ.ՊՆ
12:28 21/07/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱրայիկ Հարությունյանը ՊՆ աշխատակազմին է ներկայացրել նախարարի նորանշանակ առաջին տեղակալ Արշակ Կարապետյանին
10:01 21/07/2021  |  ՄամուլՊՆ-ում լուրջ կրճատումներ են սպասվում. ԳՇ-ն միանում է նախարարությանը. «Իրավունք»

Силы ПВО Армении пресекли попытку вторжения азербайджанского беспилотника на территорию страны - Минобороны 07/24/2021   10:15  |  Лента новостей
Минобороны Армении сообщает о пресечении попытки проникновения азербайджанского беспилотника в воздушное пространство республики.
"23 июля около 23:00 на юго-западном направлении армяно-азербайджанской границе подразделения ПВО ВС Армении, предприняв соответствующие действия, пресекли попытку проникновения БПЛА в воздушное пространство РА", - говорится в сообщении оборонного ведомства.
Согласно сообщению, в ночь на 24 июля и по состоянию на 9:00 ситуация на армяно-азербайджанской границе по всем направлением относительно стабильна.