Վարանդայի շրջանում հայտնաբերվել է ևս 4 աճյուն 07/23/2021 16:27 | ԼՐԱՀՈՍ
Վարանդայի (Ֆիզուլի) շրջանում այսօր իրականացված որոնողական աշխատանքների ընթացքում փրկարարները հայտնաբերել և տարհանել են պատերազմական գործողությունների ընթացքում զոհված և անհետ կորած համարվող ևս 4 զինծառայողի (կամավորներ, պահեստազորայիններ) աճյուն: Այս մասին հայտնում է Արցախի ԱԻՊԾ-ն:
Նրանց ինքնությունը կհաստատվի ՀՀ-ում՝ դատաբժշկական փորձաքննությունից հետո:
2020 թվականի նոյեմբերի 13-ից մինչև 2021 թվականի հուլիսի 23-ը՝ Ադրբեջանի վերահսկողության տակ անցած Արցախի գրավյալ տարածքներից տարհանվել է ընդհանուր 1615 աճյուն:
Որոնումների առաջիկա ուղղությունների և արդյունքների մասին ԱԻ պետական ծառայությունը կտրամադրի հավելյալ տեղեկություն:

Останки еще 4 военнослужащих обнаружены в ходе поисков в районе Варанды - ГСЧС Арцаха 07/23/2021   16:41  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
Спасатели в ходе проведенной сегодня поисковой операции в районе Варанды(Физули) обнаружили и эвакуировали останки еще четверых военнослужащих(добровольцы, резервисты), погибших на войне и числящихся пропавшими.Об этом сообщает Государственная служба по чрезвычайным ситуациям МВД Арцаха.
Их личности будут установлены по результатам судебно-медицинской экспертизы.
С 13 ноября 2020 года по сей день с оккупированных территорий Арцаха были эвакуированы останки 1615 человек.