«Պատիվ ունեմ» դաշինքը վերցնում է մանդատները. Ինքնաբացարկի դիմումներ չեն ներկայացվել 07/21/2021   12:56  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Պատիվ ունեմ» դաշինքը որոշում է կայացրել վերցնելու պատգամավորական մանդատները։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում հայտնեց «Պատիվ ունեմ» դաշինքի անդամ, «Հայրենիք» կուսակցության մամուլի խոսնակ Սոս Հակոբյանը:
««Պատիվ ունեմ» դաշինքի անունից լիազորված եմ ասել, որ դաշինքը վերցնելու է մանդատները և գնալու է խորհրդարան»,- ասաց Հակոբյանը։
Նշենք, որ այսօր մինչև 18։00-ն պատգամորների թեկնածուները կարող են ինքնաբացարկի մասին դիմում ներկայացնել ԿԸՀ, բայց այս պահի դրությամբ ինքնաբացարկի մասին դիմումներ չեն ներկայացվել։
Հարցին՝ հնարավո՞ր է, մինչև ժամկետի ավարտը դիմումներ ներկայացվեն, Հակոբյանը նշեց.
«Չի բացառվում, որովհետև ամեն պատգամավորի թեկնածուի կամքն է։ Գուցե ինչ- որ բան փոխվի, բայց այս պահի դրությամբ կանխատեսում չկա, որ որևէ մեկը ներկայացնելու է ինքնաբացարկի դիմում»։
Հիշեցնենք, որ դաշինքը գլխավորում է Արթուր Վանեցյանը։ Եռյակում են Տարոն Մարգարյանն ու Աննա Մկրտչյանը։ Պատգամավոր են ընտրվել նաեւ Իշխան Զաքարյան, Հայկ Մամիջանյանը, ԱԺ նախկին պատգամավոր Թագուհի Թովմասյանը և վերլուծաբան Տիգրան Աբրահամյանը։
16:47 20/07/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԿյանքի է կոչվում՝ «ներսում մուրճ, դրսում՝ սկուտեղ» քաղաքականությունը. «Պատիվ ունեմ» դաշինքի հայտարարությունը
14:15 11/07/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՆշված խախտումների լեգիտիմացումն անդառնալի վնաս կհասցնի ՀՀ ժողովրդավարությանը. Հարությունյան
10:31 09/07/2021  |  Մամուլ«Պատիվ ունեմ» դաշինքը լրջորեն է պատրաստվում խորհրդարան մտնելուն. «Հրապարակ».
14:41 06/07/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԽուզարկել են և՛ բնակարանը, և՛ մեքենան, ոչինչ չեն հայտնաբերել. Արմինե Սեդրակյան
14:38 06/07/2021  |  Դատական ռեպորտաժներԳոռ Սեդրակյանը կշարունակի մնալ կալանավորված
14:24 06/07/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱրթուր Դավթյան, լպստում եք Ալիեւի կոշիկները լպստողի կոշիկները.Ամոթ է. ակցիա Վերաքննիչ դատարանի առջև
13:29 06/07/2021  |  Դատական ռեպորտաժներԴատարանը քննում է Գոռ Սեդրակյանին կալանավորելու որոշման դեմ բողոքը
12:19 02/07/2021  |  Քրեական խրոնիկոնԱվարտվել է Լոռու մարզի բնակիչներին ընտրակաշառք տալու փաստով հարուցված քրեական գործի նախաքննությունը

Блок Ванецяна решил взять мандаты: заявлений о самоотводе от представителей политсилы не поступало 07/21/2021   13:10  |  Лента новостей
Блок “Честь имею” принял решение взять депутатские мандаты. Об этом “ФактИнфо” сообщил член блока “Честь имею”, пресс-секретарь партии “Отечество” Сос Акопян.
“От имени блока “Честь имею" Яя уполномочен заявить, что блок возьмет мандаты и пойдет в парламент”, - сообщил Акопян.
Отметим, что сегодня до 18:00 кандидаты в депутаты могут представить в Центризбирком заявление о самоотводе, однако по состоянию на данный момент в ЦИК с таким намерением никто от блока не обращался.
При этом Акопян не исключил вероятности подачи заявлений до истечения срока. По его словам, это воля каждого кандидата в депутаты. “Может, что-то изменится, но на данный момент подачи заявлений о самоотводе от кого-либо не предвидится”, - отметил Акопян.
Напомним, блок “Честь имею” возглавляет экс-глава Службы национальной безопасности Армении Артур Ванецян. В тройке лидеров также экс-мэр Еревана Тарон Маргарян и Анна Мкртчян. Депутатами парламента Армении избраны также Ишхан Закарян, Айк Мамиджанян, экс-парламентарий Тагуи Товмасян и эксперт Тигран Абрамян.
15:31 14/07/2021  |  Досрочные парламентские выборы-2021КС Армении удалился на совещание для вынесения решения по иску политсил, оспаривающих итоги выборов
15:05 14/07/2021  |  Лента новостейДавид Арутюнян – КС: от Вашего решения зависит, по какому пути пойдет наше государство
11:17 14/07/2021  |  Досрочные парламентские выборы-2021КС Армении продолжает рассмотрение заявлений четырех политсил, оспаривающих итоги выборов