Երասխ համայնքի ղեկավարը բեկորային վնասվածք է ստացել.Հարուցվել է քրեական գործ 07/20/2021   12:40  |  ԼՐԱՀՈՍ
Երասխ համայնքի ղեկավար Ռադիկ Ռաֆիկի Օղիկյանի՝ բեկորային վնասվածք ստանալու դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ազգային, ռասայական կամ կրոնական ատելության կամ կրոնական մոլեռանդության շարժառիթով, շատերի կյանքի համար վտանգավոր եղանակով սպանության փորձ կատարելու հատկանիշներով: Այս մասին հաղորդում է ՀՀ քննչական կոմիտեն։
«2021թ. հուլիսի 19-ին՝ ժամը 23:30-ի սահմաններում, Արարատի մարզի Երասխ գյուղի վարչական շրջանի ղեկավար Ռադիկ Ռաֆիկ Օղիկյանը, գտնվելով ՀՀ ՊՆ N զորամասի պահպանության տեղամասի մարտական դիրքում, հակառակորդի հետ փոխհրաձգության ընթացքում ստացել է բեկորային վնասվածք՝ աջ բազկի շրջանում:
Դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի ութերորդ կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 6-րդ և 13-րդ կետերով:
Քրեական գործով նախաքննությունը շարունակվում է»,-ասված է հաղորդագրության մեջ։
12:24 20/07/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԺամկետային զինծառայողի մահվան դեպքի առթիվ քննվող քրեական գործով կալանավորվեց լեյտենանտը
11:27 20/07/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՀանգստյան գոտում լողավազանի մոտ արված անմիտ կատակը դարձավ ողբերգության պատճառ.Հարուցվել է քրեական գործ, կատարվում է նախաքննություն
18:00 19/07/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՍպանության փորձ՝ 37-ամյա տղամարդու նկատմամբ
17:24 19/07/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԵրկու ընկեր 35-ամյա տղամարդուն ծեծել են, վառվող ծխախոտը հանգցրել նրա ճակատին, թզբեխով հարվածել գլխին և թքել դեմքին.Հարուցվել է քրեական գործ, առաջադրվել՝ մեղադրանքներ
16:42 19/07/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՆոր Հաճնի կամրջի տակ դի է հայտնաբերվել. Տղամարդու մահվան պատճառը դեռևս հայտնի չէ.ՔԿ

Глава села Ерасх получил осколочное ранение: СК Армении возбудил уголовное дело 07/20/2021   13:15  |  Лента новостей
Уголовное дело возбуждено по факту ранения главы общины Ерасх Радика Огикяна в результате обстрела с азербайджанской стороны. Об этом сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении.
Согласно сообщению, 19 июля около 23:30 глава села Ерасх Араратской области Армении Радик Огикян, находясь на боевой позиции оборонительного участка N-ской воинской части Минобороны Армении, в ход еперестрелки с противников получил осколочное ранение в области правой руки.
По данному факту в восьмом гарнизонном следственном отделе возбуждено СК Армении уголовное дело по пунктам 6 и 13 части 2 статьи 34-104 (покушение на убийство, совершенное способом, опасным для жизни многих людей, по мотиву национальной, расовой или религиозной ненависти либо религиозного фанатизма) Уголовного кодекса Армении. Расследование продолжается.