ՊՆ-ն հաստատել է` հակառակորդը կիրառել է ականանետեր 07/20/2021   09:14  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Հուլիսի 19-ի երեկոյան ադրբեջանական զինված ուժերը, ժամը 18:40-ից սկսած, մի քանի ժամ շարունակ, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից գնդակոծել են հայ-ադրբեջանական սահմանի Երասխի հատվածում տեղակայված հայկական դիրքերը: Պարբերաբար կիրառվել են նաև ականանետեր: Իրադրությունը, ժամը 23:00-ի դրությամբ, շարունակում է լարված մնալ:
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը կրկին նախազգուշացնում է, որ սահմանային ցանկացած սադրանք արժանանալու է կոշտ արձագանքի, և իրադրության սրման ողջ պատասխանատվությունն ընկնում է Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարության վրա:
Պաշտոնական աղբյուրները տեղեկություններ չեն հայտնում տուժածների մասին, shamshyan.com-ի տվյալներով` հակառակորդի գնդակից վիրավորվել է Երասխի համայնքապետը:
21:27 19/07/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանը Երասխում կիրառել է նռնականետեր. իրավիճակը լարված է
22:09 09/10/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱսացին հարձակում է. թաքստոցում էինք ու էլ ոչ մի բան մեր աչքին չէր երեւում. կրակ բացեցինք. առաջնագիծ
21:24 09/10/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Կասկած կա, որ Ադրբեջանում ռազմավարական կառավարման համակարգը խաթարված է․ Հովհաննիսյան
09:34 02/10/2020  |  ՄամուլԳերատեսչությունները գործում են ռազմական դրության թելադրած կանոններով. «Հրապարակ»
21:06 23/09/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՄոտ ապագայում ռազմական գործողությունների վերսկսումն ակնհայտ է. Թուրք-ադրբեջանական տանդեմը ռազմական ագրեսիա է պատրաստում
15:08 26/07/2020  |  Միջազգային լրահոսԼիբիայում կրկին ռուսական Միգ-29 կործանիչներ են նկատվել
20:53 07/07/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՆԱՏՕ-ի նավերը մտել են Սեւ ծով
19:37 11/10/2019  |  ՔաղաքականՊոմպեոյի հայտարարությունը բնական է. Ամերիկան պետք է ժխտեր Թուրքիայի հետ համաձայնությունը

Обстановка на ерасхском участке границы напряженная, азербайджанские ВС применили минометы – Минобороны Армении 07/20/2021 09:27 | Актуальная тема
Министерство обороны Армении сообщает о напряженной ситуации на ерасхском участке армяно-азербайджанской границы.
"Вечером 19 июля, начиная с 18:40, азербайджанские вооруженные силы в течение нескольких часов из огнестрельного оружия разного калибра обстреливали армянские позиции, расположенные на участке Ерасх армяно-азербайджанской границы. Периодически применялись и минометы. По состоянию на 23:00 обстановка оставалась напряженной", - говорится в заявлении.
Министерство обороны Армении вновь предупреждает, что любая пограничная провокация удостоится жесткой реакции, а вся ответственность за обострение ситуации ложится на военно-политическое руководство Азербайджана.
Официальные источники не предоставляют информацию о пострадавших. По данным сайта Shamshyan.com, от пули противника ранен глава общины Ерасх.