5-րդ օրն է, ինչ պայմանագրային 2 զինծառայողների մասին տեղեկություն չկա. ՊՆ-ն պնդում է՝ որոնումները շարունակվում են 07/19/2021 12:54 | ԼՐԱՀՈՍ
Մառախուղի պատճառով կորած զինծառայողներ Արթուր Նալբանդյանի և վարորդ Արամայիս Տոռոզյանի գտնվելու վայրը շարունակում է անհայտ մնալ։
«Զինծառայողներից դեռ տեղեկություն չկա: Որոնողական աշխատանքները շարունակվում են»,- «Փաստինֆո»-ին հայտնեցին ՊՆ-ից։
Հիշեցնենք, որ անզեն զինծառայողները եղանակային պայմանների պատճառով որոնվում են արդեն հինգ օր։ Աշխատանքներին ներգրավված են նաև ռուս խաղաղապահները՝ շարունակելով աշխատանքը ադրբեջանական կողմի հետ:
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ հուլիսի 14-ի լուսադեմին, մառախուղի պայմաններում, ամրակցված զինվորական ավտոմեքենայով ծառայողական պարտականությունները կատարելու ընթացքում կորել է կապը Հայաստանի Հանրապետության հարավ-արևելյան ուղղությամբ տեղակայված ՀՀ ԶՈՒ N զորամասի զինծառայող Արթուր Նալբանդյանի և վարորդ Արամայիս Տոռոզյանի հետ:
Ռուսական կողմի միջնորդությամբ, Ադրբեջանի ԶՈՒ ներկայացուցիչների հետ քննարկվում էր Նալբանդյանի և Տոռոզյանի՝ ադրբեջանական տարածքում հայտնվելու հավանականությունը։

Вестей о пропавших 5 дней назад военнослужащих все еще нет: в Минобороны Армении заявили, что поиски продолжаются 07/19/2021 13:17 | Лента новостей
Местонахождение военнослужащего Артура Налбандяна и водителя Арамаиса Торосяна, связь с которыми пропала на рассвете 14 июля, все еще не известно.
“Вестей о военнослужащих все еще нет. Поисковая операция продолжается”, - сообщили “ФактИнфо” в министерстве обороны Армении.
Напомним, поиски военнослужащих ведутся уже пятый день. В работах задействованы также российские миротворцы.
Ранее Минобороны Армении сообщило, что на рассвете 14 июля пропала связь с военнослужащим дислоцированной на юго-восточном направлении N-ской воинской части ВС Армении Артуром Налбандяном и водителем Арамаисом Торозяном во время выполнения ими служебных обязанностей на закрепленном за ними военном автомобиле в условиях тумана. Сразу же были начаты поисково-спасательные работы, которые пока не дали результатов.