Պատերազմը սեքսի նման է կա՛մ պետք է համաձայնություն տանք դրան, կա՛մ բռնաբարվենք. Վովա Վարդանով 07/16/2021   12:17  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մենք կարող ենք երկկողմանի հարված հասցնել թուրքական զորամիավորումներին, որոնք տեղակայված են ՀՀ-ի և Արցախի միջև, և դա բնավ էլ քիչ չէ։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ի եթերում ասել է «Ողջ մնալու արվեստ» ռազմահայրենասիրական ՀԿ նախագահ Վովա Վարդանովը։
Նրա խոսքով, որքան էլ թշնամին Քարվաճառի և Բերձորի իր խմբավորումներն ուժեղացնի, այդուհանդերձ, երկկողմանի հարվածի տակ ընկնելով շատ բարդ իրավիճակում է հայտնվելու, մանավանդ եթե դու նախաձեռնող կողմ լինես, ինքը չի իմանալու, որ կողմից ես պատրաստվում իրեն վերցնել շրջափակման մեջ:
«Այնքան էլ այդպես չէ, որ Քարվաճառն ու Բերձորը վերցնելով թշնամին անխոցելի է և մեզ վրա ունի շատ լուրջ առավելություն: Այո, դրանք ողնաշարն են այս փոքր միջանցքի, որը ՀՀ է կոչվում, նկատի ունեմ Մեծ հայքը, այո, Քարվաճառն ու Բերձորն այսօր վիրուսի մեջ են, բայց դա չի նշանակում որ ցանկացած պահի, մենք այն չենք կարող ոչնչացնել, մնում է ցանկանանք կոտրել թշնամու մեջքը, ու եթե նույնիսկ ռեսուրս էլ չունենք, օր առաջ պետք է լծվենք այդ ռեսուրսը ստեղծելուն», - ընդգծել է ռազմական գործիչը ու ավելացրել. «պատերազմը սեքսի նման բան է, փոխադարձ համաձայնություն է պետք որպեսզի դադարի, իսկ եթե պատերազմ սկսելու ցանկությունը միակողմանի է, այն վերածվում է բռնաբարության, հիմա մենք ուզում ենք բռնաբարվե՞նք: Եթե ոչ, ապա պետք է պատրաստվել»։
15:44 19/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՀետախույզ Վովա Վարդանովը դեռեւս 2020 թվականի նոյեմբերի կեսերին է առաջարկել զբաղեցնել կարեւոր բարձունքները՝ տրամադրելով կոորդինատները, ինչն անտեսվել է
23:41 14/05/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԳեղարքունիքից՝ Վայքով մինչև Սյունիք՝ Քարվաճառում, տեղակայված են թուրքական զորքերը. Վարդանով
17:21 24/04/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՍյունիքն ավելի վտանգվեց զուտ այն պատճառով, որ ժամանակին էշի ականջում քնած էինք.Վովա Վարդանով
13:16 16/01/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԲաքվի սուլթանն իր զգալի կորուստները կոմպենսացրեց հողերի օկուպացիայով, իսկ մենք կոմպենսացնելու չէինք կարող ստանալ․ Վարդանով
12:06 16/01/2021  |  ԼՐԱՀՈՍ1-2 օրից թուրքը սոված կսատկեր Շուշիում, անձրևներն էլ հետը իրոք «դժոխքի ձորում» կլինեին. չդիմացանք
13:30 20/08/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՊետք է կանանց զորակոչենք բանակ՝ ժամկետային ծառայության ու կդառնանք վտանգավոր հրեշ՝ հարեւանների համար.Վարդանով
11:59 15/07/2020  |  ԼՐԱՀՈՍ«Սպասում ենք գլխավոր շտաբի հրամանին». Վովա Վարդանով
12:53 21/12/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԶենք ձեռք բերելու առումով առաջընթաց կա, որոշ տեսակներ հայկական արտադրության են. Վովա Վարդանով
20:12 11/10/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՑանկացած հեղափոխական սկզբից աշխատում է ոչնչացնել նախորդներին. Վովա Վարդանով

Война – это что-то вроде секса; либо мы должны дать согласие на нее, либо быть изнасилованными - Вова Вартанов 07/16/2021 12:54 | Интервью
Мы можем с двух сторон нанести удар по турецким войсковым соединениям, дислоцированным между Республикой Армения и Арцахом, и это не мало, заявил в эфире “ФактИнфо” председатель военно-патриотической общественной организации “Искусство выживания” Вова Вартанов.
По его словам, сколько бы ни усиливал враг свои группировки в Карварчаре и Бердзоре, тем не менее, попав по удар с двух сторон, он окажется в весьма сложном положении, особенно если инициатором будешь ты; он не узнает, с какой стороны ты готовишься взять его в окружение.
“Не следует полагать, что враг, взяв Карвачар и Бердзор, стал неуязвим и получил серьезное преимущество перед нами. Да, они являются хребтом этого небольшого коридора под названием Армения, я имею в виду Большой Айк. Да, в Карвачар и Бердзор проник вирус, но это не означает, что мы не можем уничтожить его в любой момент. Остается лишь захотеть сломать хребет врага. Если даже у нас не будет ресурса, мы должны как можно скорее заняться его наращиванием”, - подчеркнул военный деятель.
“Война – это что-то вроде секса; нужно взаимное согласие, чтобы прекратилось. Если же желание начать войну одностороннее, то оно превращается в изнасилование. Теперь что мы хотим быть изнасилованными? Если нет, то надо готовиться”, - добавил он.