ՔՊ-ն ստացել է Հայաստանի և Արցախի համար խաղաղ զարգացման դարաշրջան բացելու մանդատ. Փաշինյան 07/15/2021   11:10  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՔՊ-ն արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններում ստացել է Հայաստանի և Արցախի համար խաղաղ զարգացման դարաշրջան բացելու մանդատ։ Կառավարության նսիտի մեկնարկին այս մասին ասաց ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը։
Նա նշեց, որ այդ մանդատը ենթադրում է երկրի շուրջ բարենպաստ միջավայրի ձևավորում, տարածաշրջանային կոմունիկացիաների բացում, տարածաշրջանային կայունության և տևական խաղաղության հաստատում։
«Արտահերթ ընտրություններից հետո, սակայն, տեղի է ունենում այն, ինչ կանխատեսում էինք՝ ասելով, որ մեծ է հավանականությունը, որ Ադրբեջանն ի հեճուկս միջազգային ասպարեզներում արվող խաղաղասիրական հայտարարությունների ամեն ինչ անելու է խաղաղությունը տարածաշրջանում խոչընդոտելու համար, և սա անելու է մի մարտավարությամբ՝ ցույց տալով, որ Հայաստանը և Արցախն իբր դեմ են խաղաղությանը, դեմ են սահմանազատման և սահմանագծման գործընթացներին և այս ֆոնին ագրեսիվ քաղաքականություն կառուցելու կեղծ հիմնավորումներ է ստեղծելու, ինչի դրսևորումները տեսնում ենք նաև վերջին օրերին»,-ասաց Նիկոլ Փաշինյանը։
09:41 15/07/2021  |  ՄամուլԱյս իշխանության մեջ կա մեկ պաշտոն, մեկ անձ. «ապագան» մոտ է․ «Փաստ»
21:06 14/07/2021  |  ՄեկնաբանությունԴուք չըմբոստացաք նաև երբ ձեր իսկ օժանդակությամբ Արցախը թշնամուն նվիրած անձը հայտարարեց, որ Հայաստանը վերահսկում է բուն ադրբեջանական տարածքներ. Իշխանյան

“Гражданский договор” получил мандат на открытие эры мирного развития для Армении и Арцаха - Пашинян 07/15/2021 11:25 | Лента новостей
Партия “Гражданский договор” на внеочередных парламентских выборах получила мандат на открытие эры мирного развития для Армении и Арцаха, заявил на заседании правительства в четверг исполняющий обязанности премьер-министра РА Никол Пашинян.
Он отметил, что этот мандат предполагает формирование благоприятной среды вокруг страны, открытие коммуникаций в регионе, установление региональной стабильности и долгосрочного мира.
“После досрочных выборов, однако, имеют место события, которые мы предвидели, допуская вероятность того, что Азербайджан, вопреки озвучиваемым на международных площадках миролюбивым заявлениям, сделает все, чтобы помешать установлению мира в регионе и при этом будет демонстрировать, что якобы Армения и Арцах против мира, против процесса делимитации и демаркации, и на этом фоне будет создавать ложные основания для построения агрессивной политики, с проявлениями которой мы сталкиваемся и в последние дни”, - заявил Никол Пашинян.