Ողբերգական ավտովթար. Վարորդներն ու ուղևորը, որոնք ոստիկանության Վաղարշապատի բաժնի աշխատակիցներ են, տեղում մահացել են.հարուցվել է քրեական գործ 07/15/2021   11:41  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արմավիր-Երևան ավտոճանապարհին տեղի ունեցած ավտովթարի զոհ է դարձել երեք մարդ. հարուցվել է քրեական գործ։  Այս մասին մանրամասներ է հաղորդում ՀՀ քննչական կոմիտեն։
«2021թ. հուլիսի 14-ին՝ ժամը 21:10-ի սահմաններում, ՀՀ ոստիկանության հաշվեկշռում գտնվող «Սամանդ» մակնիշի ավտոմեքենան, Արմավիր-Երևան ավտոճանապարհով երթևեկելիս կորցնելով կառավարումը, դուրս է եկել հանդիպակաց երթևեկելի գոտի, բախվել «Տոյոտա» մակնիշի ավտոմեքենային, ինչի հետևանքով վերջինիս վարորդը և «Սամանդ» մակնիշի ավտոմեքենայի վարորդը և ուղևորը, ովքեր ոստիկանության Վաղարշապատի պահպանության բաժնի աշխատակիցներ են, տեղում մահացել են:
Դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի Արմավիրի մարզային քննչական վարչության Վաղարշապատի քննչական բաժնում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 242-րդ հոդվածի 3-րդ մասով հարուցվել է քրեական գործ: Նշանակվել են դիակի դատաբժշկական փորձաքննություններ:
Կատարվում է նախաքննություն: Ձեռնարկվում են միջոցառումներ՝ պատահարի բոլոր հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ»:

СК Армении сообщил новые подробности трагического ДТП с участием полицейской машины 07/15/2021   12:21  |  Чрезвычайное просшествие
Трагическое ДТП произошло в Армении накануне, 14 июля.
Как  сообщает пресс-служба Следственного комитета, примерно в 21:10 полицейский автомобиль марки "Саманд", потеряв управление на трассе Армавир-Ереван, выехал на встречную полосу, столкнулся с машиной марки "Тойота". В результате аварии водитель "Тойоты", а также водитель и пассажир "Саманда", которые являлись сотрудниками вагаршапатского отделения Полиции, скончались на месте.
По факту возбуждено уголовное дело по части 3 статьи 242 (нарушение правил дорожного движения и эксплуатации транспортных средств, повлекшее по неосторожности смерть двух или более человек) УК Армении. Назначена судебно-медицинская экспертиза тела.
Ведется предварительное расследование. Предпринимаются меры по установлению всех обстоятельств происшествия.