Սահարայից տաք հոսանքներ են գալիս. Ջերմաստիճանը կբարձրանա . Երեւանում կլինի 40-42 աստիճան 07/15/2021   14:05  |  Մեկնաբանություն
Սահարա անապատից արևադարձային տաք օդային հոսանքների ներթափանցմամբ պայմանավորված հուլիսի 16-20-ին հանրապետության ողջ տարածքում օդի ջերմաստիճանը աստիճանաբար կբարձրանա։ Այս մասին տեղեկացանք Գագիկ Սուրենյանի ֆեյսբուքյան էջում.
«Ուշադրություն
ՇՄՆ Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնը տեղեկացնում է։
Սահարա անապատից արևադարձային տաք օդային հոսանքների ներթափանցմամբ պայմանավորված հուլիսի  16-20-ին հանրապետության ողջ տարածքում օդի ջերմաստիճանը աստիճանաբար կբարձրանա 14-16 աստիճանով, հուլիսի 19-20-ին Արարատյան դաշտում և նրա նախալեռներում, Վայոց Ձորի նախալեռներում, Սյունիքի հովտային շրջաններում և Երևանում ցերեկային ժամերին հասնելով +40․․․+42 աստիճանի»։

Лето в Армении вновь “даст жару”: в Ереване ожидается до +42 градусов 07/15/2021   14:38  |  Информационная платформа
Армению вновь накроет жара. Как сообщил на своей странице в Facebook заместитель директора Центра гидрометеорологии и мониторинга Гагик Суренян, из-за проникновения тропических горячих воздушных потоков из пустыни Сахара 16-20 июля по всей территории республики температура воздуха  постепенно повысится на 14-16 градусов.
"19-20 июля в Араратской долине и  ее предгорьях, предгорьях Вайоц Дзора, долинах Сюника и Ереване в дневные часы температура воздуха достигнет 40-42 градусов", - написал Гагик Суренян.