Ջևան Չելոյանցը Նիկոլ Փաշինյանին է ներկայացրել ներդրումային նոր նախաձեռնություններ 07/15/2021   16:27  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է գործարար Ջևան Չելոյանցին:
Գործարարը ներկայացրել է Երևանում կառուցապատման և շինարարության ոլորտում նախատեսվող ներդրումային ծրագրերը և այդ ուղղությամբ իրականացվող աշխատանքների ընթացքը: Նշվել է, որ դրանց շրջանակում նախատեսվում է կառուցել նաև միջազգային չափանիշներին համապատասխանող նոր մարզադաշտ՝ «Ուրարտու» ֆուտբոլային ակումբի համար, ինչը կնպաստի ակումբի շարունակական զարգացմանն ու առաջընթացին:
Նիկոլ Փաշինյանը ողջունել է գործարարի՝ ներդրումային նոր նախագծեր կյանքի կոչելու նախաձեռնությունները և նշել, որ կառավարությունը պատրաստ է իր գործիքակազմերի շրջանակում աջակցել դրանց արդյունավետ իրականացմանը:
12:10 15/07/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՄիայն որակավորումը հաստատած ուսուցիչ-դաստիարակների աշխատավարձերը կարող են բարձրացվել. Փաշինյան
11:29 15/07/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանը միջանցքի մասին հայտարարություններն անում է եռակողմ աշխատանքային խմբի գործունեությունը խաթարելու համար. Փաշինյան

В Ереване планируется построить новый стадион:Пашинян обсудил проект с предпринимателем Челоянцем 07/15/2021   17:00  |  Лента новостей
Исполняющий обязанности премьер-министра Армении Никол Пашинян принял предпринимателя Джевана Челоянца. Об этом сообщает пресс-служба главы правительства.
Предприниматель представил запланированные в Ереване инвестиционные программы в строительной сфере и ход проводимых в этом направлении работ. Было отмечено, что в рамках этих работ планируется построить соответствующий международным стандартам новый стадион для футбольного клуба “Урарту”, что будет способствовать развитию и прогрессу клуба.
Никол Пашинян приветствовал инициативы предпринимателя по реализации новых инвестиционных проектов, отметив, что правительство готово в рамках своего инструментария поддержать их эффективную реализацию.