Ձեր ամենաբարդ որոշումները կայացնելու եք այսօրվա որոշումից հետո հաշված ամիսների ընթացքում. Հարությունյան 07/14/2021   14:24  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ձեր ամենաբարդ որոշումն այսօրվա քննարկվող հարցը չի լինելու, ձեր ամենաբարդ որոշումները կայացնելու եք այսօրվա որոշումից հետո հաշված ամիսների ընթացքում։ ՍԴ-ում իր ամփոփիչ ելույթի ժամանակ ասաց «Պատիվ ունեմ» դաշինքի ներկայացուցիչ Դավիթ Հարությունյանը։
«Առաջին անգամ է, որ ես կանխատեսելով ձեր որոշումը, ունեմ անհատապես ներքին անարդարության և համընդհանուր պարտության զգացում։ Ինչ վճիռ էլ կայացնեք, դրանից հետո կյանքը շարունակվելու է։ Ձեր վճռից է կախված, թե ինչ ճանապարհով կընթանա մեր պետությունը։ Առաջիկա ամիսներին Հայաստանը ստորագրելու է Պուտինի բառերով բարդ, ցավոտ և սուր խնդիրներ պարունակող համաձայնագրեր։ Պարզ է, որ խոսքը գնում է երկրի տարածքների, փոշիացող պատմական իղձերի, զիջումների վերաբերյալ միջազգային պայմանագրի մասին, որոնց կյանքի կոչելու հիմնական դերակատարներն այս երկրում երկուսն են՝ ԱԺ-ն և դուք բարձր դատարան։ Ձեր որոշումից է կախված նման ցավոտ հարցերում Հայաստանի շահերը պաշտպանելու հնարավորությունը և գործիքակազմը»,-նշեց Դավիթ Հարությունյանը։
Վերջինս նկատեց՝ եթե ՍԴ-ն այսօր համարի, որ այս ընտրությունները լեգիտիմ են, և ԱԺ կազմն ունենալու է ԿԸՀ-ի կողմից սահմանված համամասնությունը, ապա իրենք Հայաստանին զրկում են ԱԺ-ի քաղաքական հարթակում պետական շահերը բազմակողմանիորեն քննարկելու և պաշտպանելու հնարավորությունից։
«Մյուս կողմից դուք եք վերցնելու ողջ պատմական պատասխանատվությունը՝ Հայաստանի ապագա 100 տարին կանխորոշող ծանրագույն փաստաթղթերի ընդունման համար։ Ձեր ամենաբարդ որոշումն այսօրվա քննարկվող հարցը չի լինելու, ձեր ամենաբարդ որոշումները կայացնելու եք այսօրվա որոշումից հետո հաշված ամիսների ընթացքում»,-ասաց Դավիթ Հարությունյանը։
13:25 14/07/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՀիմա Արմեն Սարգսյանը նախկի՞ն է, թե՞ նախկին չէ. Արա Զոհրաբյան
13:10 14/07/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՁեր կողմնորոշումն այս գործով ակներեւ է. անփույթ էր կազմակերպվել այս դատավարությունը. Դ.Հարությունյան
12:47 14/07/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՀնարավո՞ր է՝ այդ 300 հազար ընտրողները վախենում են, երբ լսում են ասֆալտին փռելու, մատներ կտրելու մասին. Վարդևանյան
12:19 14/07/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԴատախազն էլ կարող է որպես մեղադրյալ ներգրավելու մասին որոշում կայացնել. Վարդևանյանը՝ Օձունի գյուղապետի գործի մասին
11:54 14/07/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետը վերածվել է միապետի, ով նույնիսկ ՀՀ նախագահի լիազորությունն է իրացնում. Վարդևանյան
11:14 14/07/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՍԴ-ն շարունակում է չորս քաղաքական ուժերի դիմումների քննությունը
10:19 14/07/2021  |  ՄամուլԻնչ կլինի, եթե ՍԴ-ն պակասեցնի իշխող ուժի մանդատները. «Հրապարակ»
17:35 13/07/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՍԴ-ն քննարկում է դռնփակ նիստ հրավիրելու հարցը. Մեղրու նախկին քաղաքապետի վերաբերյալ միջնորդությունը մերժվեց
17:22 13/07/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՍԴ-ն մերժեց «Զարթոնք» կուսակցության ներկայացրած միջնորդությունները
13:22 13/07/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՉկարգավորված խոսքի ազատությունը վատ հետևանքների է հանգեցնում. Տիգրան Հակոբյան

Давид Арутюнян – КС: от Вашего решения зависит, по какому пути пойдет наше государство 07/14/2021   15:05  |  Лента новостей
Самые сложные решения вы вынесете не по рассматриваемому сегодня вопросу, а в течение считанных месяцев после вынесения сегодняшнего постановления, заявил в ходе своей заключительной речи представитель блока “Честь имею” Давид Арутюнян.
“Впервые я, предвидя ваше решение, лично испытываю чувство внутренней несправедливости и всеобщего поражения. Какой бы вы вердикт ни вынесли, после него жизнь продолжится. От Вашего решения зависит, по какому пути пойдет наше государство. В ближайшие месяцы Армения подпишет соглашения, содержащие, по словам Путина, сложные, чувствительные и острые проблемы. Ясно, что речь идет о территориях страны, распыляющихся исторических чаяниях, международном договоре относительно уступок, основными действующими лицами по имплементации которых выступают двое – НС и Вы, Высокий суд. От Вашего решения зависит возможность и инструментарий по защитр интересов Армении в столь чувствительных вопросах”, - заявил Давид Арутюнян.
По его словам, “если КС сегодня сочтет выборы легитимными, и состав НС будет иметь установленное ЦИК соотношение, то они тем самым лишат Армению возможности всесторонне обсуждать и защищать государственные интересы на политической площадке НС”.
“С другой стороны, Вы возьмете на себя всю историческую ответственность за принятие тягостных документов, предопределяющих будущее Армении на ближайшие 100 лет”, - отметил Давид Арутюнян.
11:17 14/07/2021  |  Досрочные парламентские выборы-2021КС Армении продолжает рассмотрение заявлений четырех политсил, оспаривающих итоги выборов