Ադրբեջանցի զինծառայողները նշանառու կրակ են բացել հայկական դիրքերի ուղղությամբ.ունենք զոհ 07/14/2021   11:44  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հուլիսի 14-ի առավոտյան 10:30-ի սահմաններում միջադեպ է գրանցվել հայ-ադրբեջանական սահմանի Երասխի հատվածում: Այս մասին հայտնում է ՊՆ:
Ադրբեջանական ԶՈՒ ստորաբաժանումները, մարտական դիրքերի առաջխաղացման նպատակով, փորձել են ինժեներական տեխնիկայի կիրառմամբ ամրաշինական աշխատանքներ իրականացնել:
Հայկական կողմի՝ նշված աշխատանքները դադարեցնելուն միտված հակազդող գործողություններից հետո ադրբեջանցի զինծառայողները նշանառու կրակ են բացել հայկական դիրքերի ուղղությամբ: Ծավալված փոխհրաձգության հետևանքով մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել ՀՀ ԶՈՒ զինծառայող: Կորուստներ ունի նաև ադրբեջանական կողմը:
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը խստիվ դատապարտում է ադրբեջանական կողմի հերթական սադրանքը և նախազգուշացնում, որ դրանք արժանանալու են կոշտ հակազդման: Իրադրության հետագա սրման ամբողջ պատասխանատվությունը կրում է Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարությունը։

Азербайджан открыл огонь на нахиджеванском участке границы: погиб армянский солдат 07/14/2021   12:04  |  Лента новостей
Военнослужащий ВС Армении погиб в результате обстрела с азербайджанской стороны.
Инцидент произошел на участке армяно-азербайджанской границы в районе Ерасха 14 июля около 10:30.
Как сообщает Минобороны РА, подразделения вооруженных сил Азербайджана с целью продвижения боевых позиций пытались провести фортификационные работы с использованием инженерной техники.
После того, как армянская сторона предприняла меры по пресечению указанных работ, азербайджанские военнослужащие открыли прицельный огонь в направлении армянских позиций. В результате перестрелки смертельное ранение получил военнослужащий ВС Армении. Потери есть также и у азербайджанской стороны.
Министерство обороны Армении осуждает очередную провокацию азербайджанской стороны и предупреждает, что они удостоятся жесткого ответа. Вся ответственность за дальнейшее обострение ситуации несет военно-политическое руководство Азербайджана.