Երեկ մորթող, սպանող, գլխատող զինվորն այսօր Որոտանի հատվածում հերթապահություն է անում, պատկերացնում ե՞ք.ՄԻՊ 07/13/2021 13:50 | ԼՐԱՀՈՍ
Ադրբեջանցիները բերում ցուցանակներ են տեղադրում, հետո էլ այդ ցուցանակները պաշտպանելու համար բերում զինված ծառայողներ են տեղակայում, ինչի հետևանքով էլ մարդկանց ազատ տեղաշարժը և անվտանգությունը սահմանափակվում է: Ասուլիսի ժամանակ հայտարարեց Արման Թաթոյանը:
Նա ընդգծեց, որ ադրբեջանական ցուցանակները և դրոշները մեր տարածքում նպատակ ունեն ահաբեկել բնակչությանը, ճշումներ գործադրել և բնակչության անդորրը խաթարել.
«Նույն Գորիս-Կապան ճանապարհին, Որոտանի հատվածում ադրբեջանցի զինվորականները զենքով գիշեր-ցերեկ հերթապահում են: Նրանք այն երկրի զինված ուժերն են, որոնք ամիսներ առաջ մորթում, սպանում, գլխատում էին մեր հայրենակիցներին»,-ասաց Թաթոյանը:

Омбудсмен Армении: азербайджанский солдат, который вчера еще убивал и обезглавливал, сегодня несет дежурство на участке Воротана, представляете? 07/13/2021 14:46 | Лента новостей
Азербайджанцы устанавливают указатели на дорогах, а затем под предлогом защиты этих вывесок размещают там военнослужащих, из-за чего ограничивается свободное передвижение граждан, под угрозой оказывается их безопасность. Об этом на пресс-конференции во вторник заявил омбудсмен Армении Арман Татоян.
Он подчеркнул, что установка азербайджанских указателей и флагов на нашей территории имеет целью запугать население, оказать на него давление и подорвать размеренную жизнь граждан.
“На той же дороге Горис-Капан, на участке Воротана азербайджанские военные с оружие днем и ночью дежурят. Это вооруженные силы той страны, которая несколько месяцев назад резала, убивала и обезглавливала наших соотечественников”, - сказал Татоян.