Մեղրիի նախկին համայնքապետ Մխիթար Զաքարյանը ձերբակալված է 07/12/2021 12:46 | ԼՐԱՀՈՍ
Մեղրիի նախկին համայնքապետ Մխիթար Զաքարյանը ձերբակալված է: Այս մասին «Փաստինֆո»-ին հայտնեց Քննչական կոմիտեի մամուլի խոսնակ Վարդան Թադևոսյանը:
Զաքարանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ Քրեական օրենսգրքի 308-րդ հոդվածի 2-րդ մասով ՝ պաշտոնեական լիազորությունների չարաշահման և 314-րդ հոդվածի 1-ին մասով։
Ըստ ՔՕ 314-րդ հոդվածի 1-ին մասի՝ Զաքարյանը մեղադրվում է պաշտոնատար անձի կարգավիճակ ձեռք բերելուն կամ պահպանելուն խոչընդոտող` իր՝ այլ պետության քաղաքացիություն ունենալու կամ ունեցած լինելու մասին տեղեկությունը սահմանված կարգով իրավասու մարմնին չհայտնելու կամ նման տեղեկությունը թաքցնելու համար։

Экс-мэр Мегри Мхитар Закарян задержан 07/12/2021   13:10  |  Лента новостей
Бывший глава общины Мегри Мхитар Закарян задержан. Об этом “ФактИнфо” соощил пресс-секретарь Следственного комитета Армении Вардан Тадевосян.
Закаряну предъявлено обвинение по статье 308(злоупотребление должностными полномочиями) и ст. 314(служебный подлог) УК Армении.
Что касается части 1 статьи 314 УК РА, то Закарян обвиняется в неразглашении в установленном порядке компетентному органу или сокрытии информации о наличии у него ныне или ранее гражданства другого государства, препятствующего обретению и сохранению статуса должностного лица.