Փաշինյանի որոշմամբ՝ Արգիշտի Քյարամյանն ազատվեց ՔԿ նախագահի տեղակալի պաշտոնից 07/12/2021   12:19  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը որոշում է ստորագրել Արգիշտի Քյարամյանին Քննչական կոմիտեի նախագահի տեղակալի պաշտոնից ազատելու մասին:
«Ղեկավարվելով «Հայաստանի Հանրապետության քննչական կոմիտեի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 20-րդ հոդվածի 5-րդ մասով և 22-րդ հոդվածի 1-ին մասի 2-րդ կետով՝ Արգիշտի Քյարամյանին ազատել Հայաստանի Հանրապետության քննչական կոմիտեի նախագահի տեղակալի պաշտոնից»,- ասված է Փաշինյանի որոշման մեջ։
10:50 12/07/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱրգիշտի Քյարամյանը կնշանակվի ՔԿ նախագահ
17:41 07/07/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախի նախագահը Արգիշտի Քյարամյանին պարգևատրել է Արիության մեդալով
14:58 15/01/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱրգիշտի Քյարամյանը կոորդինացնում էր Շուշիի հանձնման գործընթացը. ԱԱԾ պահեստազորի սպա
14:48 15/01/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՌմբակոծության ժամանակ Արթուր Վանեցյանը կորցրել է որդու հետ կապը, վախեցող մարդը իր երեխային կվերցնի կմտնի հրետակոծության տա՞կ. «Հայրենիք» զորախմբի անդամ
13:46 15/01/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱրգիշտի Քյարամյանն անհայտ ծագում ունեցող անձնավորություն է, որը հրաժարվել է սեփական հորից. ԱԱԾ պահեստազորի սպա
19:37 14/01/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱրգիշտի Քյարամյանը թե ԱԱԾ տնօրեն լինելու եւ թե պաշտոնից ազատվելուց հետո Արցախում եղել է Սեյրան Օհանյանի հետ

Пашинян уволил Аргишти Кярамяна с поста замглавы СК Армении 07/12/2021   12:30  |  Лента новостей
Исполняющий обязанности премьер-министра Армении Никол Пашинян подписал решение об освобождении Аргишти Кярамяна от должности заместителя председателя Следственного комитета РА.
“Руководствуясь частью 5 статьи 20 и пункта 2 части 1 статьи 22 закона Республики Армения “О следственном комитете РА” освободить Аргишти Кярамяна от должности заместителя председателя Следственного комитета Республики Армения”, - говорится в решении Пашиняна.
15:00 04/01/2021  |  Лента новостейПочему инкассаторские машины во главе с Аргишти Кярамяном направлялись из Арцаха в Армению - Петросян
15:06 25/12/2020  |  КомментарийПравозащитник призвал Аргишти Кярамяна подать в отставку с поста замглавы СК Армении и заняться наукой
10:42 25/12/2020  |  КомментарийНазначение уволенного в ходе войны главы СНБ на новую должность вызывает много вопросов - Абрамян