Բաքվում հայ ռազմագերիների նկատմամբ դատավարությունը հետաձգվել է մինչև հուլիսի 26-ը 07/12/2021   12:31  |  ԼՐԱՀՈՍ
Բաքվում 13 հայ ռազմագերիների նկատմամբ դատավարությունը հետաձգվել է մինչև հուլիսի 26-ը: Այս մասին հայտնում են ադրբեջանական լրատվամիջոցները:
Նիստը հետաձգվել է մեղադրյալների փաստաբաններից մեկի չներկայանալու պատճառով:
Նշենք, որ խոսքը գործի քննության մասին է, որով մեղադրյալ են հանդիսանում Ռաֆիկ Ռոբերտի Կարապետյանը, Գուրգեն Հովհաննեսի Գոլայանը, Հրայր Սերժի Թադևոսյանը, Վաղարշակ Մերուժանի Մալոյանը, Սասուն Սեյրանի Եղիազարյանը, Արսեն Արայիկի Վարդանյանը, Վահագն Էդիկի Բահրիկյանը, Սեդրակ Սամվելի Սողոմոնյանը, Արմեն Վազգենի Դիլանյանը, Մանուկ Հովհաննեսի Մարտոնյանը, Մելս Կարապետի Անբարդանյանը, Անդրանիկ Վազգենի Միքայելյանը և Ֆելիքս Արշակի Գրիգորյանը:

Суд по сфабрикованному делу в отношении 13 армянских военнопленных отложен до 26 июля 07/12/2021 12:37 | Азербайджанская военная агрессия-2020
Суд над 13 армянскими военнопленными в Баку, незаконно удерживаемыми в Азербайджане, отложен до 26-го июля. Об этом сообщают азербайджанские СМИ.
Заседание отложено из-за неявки одного из адвокатов.
Отметим, что речь идет о судебном процессе по сфабрикованному делу, по которому обвиняемыми проходят Карапетян Рафик Робертович, Голаян Гурген Оганесович, Тадевосян Грайр Сержевич, Малоян Вагаршак Меружанович, Егиазарян Сасун Сейранович, Варданян Арсен Араикович, Багрикян Ваагн Эдикович, Согомонян Седрак Самвелович, Диланян Армен Вазгенович, Мартонян Манук Оганесович, Анбарданян Мелс Карапетович, Микаелян Андраник Вазгенович и Григорян Феликс Аршакович.