Հայաստանը կարևորում է բարեկամ Արգենտինայի հետ համագործակցությունը. Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է Արգենտինայի նախագահին 07/09/2021 12:18 | ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Արգենտինայի Հանրապետության նախագահ Ալբերտո Անխել Ֆերնանդեսին՝ երկրի Անկախության տոնի առթիվ: Ուղերձում նշված է.
Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Արգենտինայի Հանրապետության ժողովրդին Անկախության տոնի առթիվ:
Հայաստանը մեծապես կարևորում է բարեկամ Արգենտինայի հետ փոխադարձ հարգանքի, ժողովրդավարական արժեքների վրա հիմնված սերտ և բազմոլորտ համագործակցության զարգացումն ու ամրապնդումը: Լիահույս եմ, որ մեր բարեկամական հարաբերություններն ամուր հիմք կհանդիսանան՝ ընդլայնելու մեր փոխգործակցությունը թե՛ երկկողմ, և թե՛ բազմակողմ ձևաչափերով:
Մաղթում եմ Ձեզ առողջություն և հաջողություններ, իսկ Արգենտինայի եղբայրական ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարեկեցություն:

Пашинян: Армения придает большое значение сотрудничеству с дружественной Аргентиной 07/09/2021 12:24 | Лента новостей
Исполняющий обязанности премьер-министра Армении Никол Пашинян направил поздравительное послание президенту Аргентинской Республики Альберто Анхелю Фернандесу по случаю Дня независимости страны. Об этом сообщает пресс-служба главы правительства Армении. В послании говорится:
Сердечно поздравляю Вас и народ Аргентинской Республики по случаю Дня независимости.
Армения придает большое значение развитию и укреплению основанного на взаимном уважении и демократических ценностях тесного и многопрофильного сотрудничества с дружественной Аргентиной. Надеюсь, наши дружественные отношения станут прочной основой для расширения нашего сотрудничества как в двустороннем, так и многостороннем форматах.