Արմեն Չարչյանը կմնա կալանավորված 07/08/2021 11:10 | Դատական ռեպորտաժներ
«Իզմիրլյան» ԲԿ նախկին տնօրեն, «Հայաստան» դաշինքի պատգամավորի թեկնածու Արմեն Չարչյանը կմնա կալանավորված։ «Փաստինֆո »֊ի թղթակցի հաղորդմամբ՝ Վերաքննիչ քրեական դատարանը՝ դատավոր Լուսինե Աբգարյանի նախագահությամբ, մերժեց պաշտպանների բողոքը՝ անփոփոխ թողնելով Չարչյանի նկատմամբ կալանավորումը որպես խափանման միջոց ընտրելու մասին առաջին ատյանի դատարանի որոշումը։
Հունիսի 21-ին դատախազությունը հաղորդագրություն տարածեց՝ նշելով, որ ԿԸՀ-ն բավարարել է Արմեն Չարչյանի նկատմամբ հետապնդում իրականացնելու և նրան ազատությունից զրկելու համաձայնություն տալու վերաբերյալ միջնորդությունները։ ԿԸՀ համաձայնությունը ստանալուց հետո ՀՔԾ֊ն մեղադրանք է առաջադրել Արմեն Չարչյանին՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 154.2-րդ հոդվածի 4-րդ մասի 2-դ կետի հատկանիշներով և նրա նկատմամբ կալանավորումը որպես խափանման միջոց ընտրելու մասին միջնորդություն ներկայացրել դատարան, որը մասամբ բավարարվել էր դատավոր Արմինե Մելիքսեթյանի կողմից։
Ի դեպ, քրեական գործով նախաքննությունն ավարտվել է։ Քրեական գործն ուղարկվել է դատարան, մակագրվել է Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Վահե Միսակյանին։

Известный врач Армен Чарчян останется под стражей: суд отклонил жалобу защиты 07/08/2021   11:22  |  Судебный репортаж
Апелляционный уголовный суд Армении под председательством судьи Лусине Абгарян oтклонил жалобу защиты директора медцентра "Измирлян", кандидата в депутаты от блока "Армения" Армена Чарчяна, оставив без изменений решение суда первой инстанции об избрании меры пресечения Чарчяну в виде заключения под стражу, передает корреспондент "ФактИнфо".
21 июня Прокуратура распространила заявление, сообщив, что ЦИК удовлетворила ходатайства об осуществлении преследования в отношении Армена Чарчяна и лишении его свободы. В тот же день ему было предъявлено обвинение по пункту 2 части 4 статьи 154.2 УК Армении. Следователь ССС также обратился в суд с ходатайством о его аресте, Судья Армине Меликсетян удовлетворила прошение частично. Отметим, что предварительное следствие по делу завершено. Дело направлено в суд. Его рассмотрит судья общей юрисдикции Еревана Ваге Мисакян.