Պարեկային ոստիկանների 70 տոկոսը քաղաքացիական կյանքից է եկել ոստիկանություն. Փաշինյան 07/08/2021   11:15  |  ԼՐԱՀՈՍ
Երեկ մեր Հանրապետության կյանքում շատ կարևոր իրադարձություն է տեղի ունեցել։ Իր գործունեությունն է սկսել պարեկային ծառայությունը։ Կառավարության այսօրվա նիստի մեկնարկին ասաց ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը։
Նրա խոսքով ծառայություն է իրականացնում շուրջ 698 պարեկային ոստիկան. «Անձնակազմի 70 տոկոսը մարդիկ են, որոնք նախկինում ոստիկանությունում չեն աշխատել և ոստիկանություն են եկել քաղաքացիական կյանքից։ 30 տոկոսն էլ մեր այն ոստիկաններն են, որոնք իրենց հետ պետք է լավագույն փորձառությունը բերեն և ունենանք նոր կարգի ոստիկանություն»,-ասաց Նիկոլ Փաշինյանը։
Վերջինս նշեց, որ ճանապարհային ոստիկանությունը հուլիսի 7-ից դադարեցրել է իր ծառայությունը և հիմա կա միայն ճանապարհային ոստիկանության հատուկ ստորաբաժանում, որը բոլորովին այլ գործառույթներ ունի։
«Պարեկային ոստիկանությունն իրականացնում է և՛ ՃՈ-ից մեզ ծանոթ գործառույթները, և՛ պարեկապահակետային ծառայության գործառույթները, ինչպես նաև հանցագործությունների կանխման, բացահայտման գործում ունի որոշակի գործառույթ»,-նշեց վարչապետի պաշտոնակատարը։
10:55 08/07/2021  |  ՄամուլՄեծ առևտրի մանր խաղացողները. «168 ժամ»
10:50 08/07/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՔաղաքացիները Ոստիկանության պարեկային ծառայության արդյունքում պետք է իրավակարգի, կարգուկանոնի նոր որակ տեսնեն Երևանի փողոցներում. Նիկոլ Փաշինյան
10:21 08/07/2021  |  ՄամուլՄի փոխվարչապետը կհեռանա, մյուսը՝ կմնա. «Հրապարակ»
10:14 08/07/2021  |  ՄամուլՈվքեր կմնան օրենսդիրում, ովքեր՝ գործադիրում. Նիկոլ Փաշինյանը փոշմանել է. «Հրապարակ»
09:56 08/07/2021  |  ՄամուլՓա­շի­նյա­նի նա­խա­ձեռ­նու­թյու­նը ձա­խող­վում է. «Փաստ»
22:19 07/07/2021  |  ՄեկնաբանությունՆայեցի Պուտին-Փաշինյան հանդիպման տեսանյութը, կապիտուլյանտը նույնիսկ «Ադրբեջան» բառն է վախենում արտաբերել. Շարմազանով

"Вчера произошло важное событие": Пашинян о запуске новой патрульной службы в Армении 07/08/2021   11:36  |  Лента новостей
Вчера в нашей жизни произошло важное событие; свою деятельность начала патрульная служба, заявил и.о. премьер-министра Армении Никол Пашинян на заседании правительства в четверг.
По его словам, службу несут порядка 698 патрульных полицейских. “70% личного состава – это люди, которые до этого не работали в Полиции. А 30% составляют полицейские, которые при взаимодействии с ними должны привнести свой наилучший опыт и способствовать формированию Полиции нового качества”, - сказал Никол Пашинян.
Он сообщил, что Дорожная полиция с 7 июля прекратила службу; сейчас функционирует только специальное подразделение Дорожной полиции, которая наделена совершенно иными функциями.
“Патрульная служба выполняет как известные нам по ДП функции, так и функции патрульно-постовой службы, а также обладает определенными функциями в деле пресечения и раскрытия преступлений”, - отметил и.о. премьера Армении.