Ամռանը հնարավոր է մեկնել հանգստի՝ առանց պատվաստվելու. Հայտնի են ուղղությունները 07/05/2021 15:29 | ԼՐԱՀՈՍ
Կորոնավիրուսը համառորեն դիրքերը չի զիջում, այդուհանդերձ, համավարակի դեմ պայքարը թույլ կտա 2021-ի ամռանը արտերկրում՝ ծովային հանգստի մեկնել՝ առանց պատվաստվելու, թեստավորվելու։ «Փաստինֆո»-ի թղթակցի հետ զրույցում «Սքայ Տուր» տուրիստական ընկերությունից հայտնեցին, որ մինչև հինգ երկիր հնարավոր է մեկնել ամառային արձակուրդներին։
«Չվերթներ կան դեպի Եգիպտոս, Կիպրոս, Էմիրատներ, Մոնտենեգրո։ Բոլորը ՊՇՌ թեստերով են ընդունում ՀՀ քաղաքացիներին»։
Դեպի Ալբանիա ուղղությունը պահանջվածներից մեկն է։ Այստեղ կարելի է մեկնել անգամ առանց ՊՇՌ թեստի։
Եվրոմիությունը ևս բացում է սահմանները։ Հունաստանի դեսպանատունը բաց կլինի հուլիսի 12-ից և ՀՀ քաղաքացիներն իրենց անձնագրերով կարող են արդեն Եվրոպա ևս մուտք գործել։
Օպերատորը տեղեկացրեց, որ օրինակ Կիպրոս մեկնել ցանկացողները այնքան շատ են, որ այս պահի դրությամբ տեղերը գրեթե բոլորն ամրագրված են։ Դեպի Կիպրոս տոմսեր կարելի է ամրագրել օգոստոսի համար։
«Կիպրոսը մի քանի անգամ չվերթներ է ավելացրել, Մոնտենեգրոն ևս չվերթներ է ավելացրել։ Մեծ պահանջարկ ունի նաեւ Եգիպտոսը։ Բոլոր ուղղություններն էլ պիկ են»։
Ըստ օպերատորի՝ գնային տարբերությունը նախորդ տարվա համեմատ նկատելի է՝ բարձրացումներ կան։
«Թրեվըլ ընդ քո» ընկերությունից էլ «Փաստինֆո»-ին տեղեկացրեցին,որ այստեղ էլ առաջարկվող ուղղությունները գրեթե նույնն են. Այս ընկերությունն առաջարկում է մեկնել նաև Մալդիվներ։
«Եգիպտոս, Դուբայ, Մալդիվներ, Ալբանիա, Մոնտենեգրո, Կիպրոս։ Այս ուղղությունները ընդունում են ՀՀ քաղաքացիներին։ Բացի Ալբանիայից մնացած ուղղություններով մեկնելու համար ՊՇՌ թեստավորում պետք է ունենալ։ Բավականին շատ են քաղաքացիները, ովքեր ցանկանում են մեկնել Կիպրոս, Եգիպտոս, բայց կարելի է ասել՝ բոլոր ուղղություններով դիմում են ու անգամ տեղեր չկան»,- նշեցին ընկերությունից՝ հաստատելով, որ նախորդ տարվա համեմատությամբ գների որոշակի աճ կա։

Известны страны, куда можно поехать отдыхать летом без сертификата о вакцинации 07/05/2021 16:02 | Лента новостей
Коронавирус упорно не сдает позиции. Несмотря на это, любители морского отдыха в 2021 году могут отправиться в путешествие без сертификата о вакцинации, имею при себе только ПЦР-тест с отрицательным результатом на коронавирус. Как рассказали "ФактИнфо" в туристической фирме “Скай Тур”, летние каникулы можно провести в пяти странах.
"Есть рейсы в Египет, на Кипр, ОАЭ, Черногорию. Эти страны принимают граждан при наличии у них отрицательного ПЦР-теста”, - заявил в турагентстве.
Самым востребованным являются туры в Албанию, куда можно отправиться даже без ПЦР-теста. Евросоюз тоже открывает границы. Посольство Греции откроется с 12-го июля, и граждане Армении смогут задуматься и об отдыхе в Европе.
Туроператор также сообщил, что желающих отправиться на Кипр так много, что к этому моменту все места забронированы. Билеты на Кипр можно забронировать только на август.
“Кипр и Черногория увеличили число авиарейсов. Огромным спросом пользуется также Египет. По всем направлениям наблюдается пик спроса”, - заявили в турфирме.
Оператор также сообщил о сравнительном удорожании отдыха по сравнению с прошлым годом.
Как сообщили "ФактИнфо" в компании "Travel&Co", предлагаемые направления те же. Турфирма предлагает также путешествие на Мальдивы.
"Египет, ОАЭ, Мальдивы, Альбания, Черногория, Кипр - все эти страны принимают граждан Армении. Везде нужно иметь при себе ПЦР-тест с отрицательным результатом, за исключением Албании. Многие желают провести свой отдых на Кипре, в Египте, но следует констатировать, что по всем направлениям обращаются, и даже нет мест", - рассказали в турфирме, подтвердив определенный рост цен на отдых по сравнению с прошлым годом.