«Հայաստան» դաշինքի ներկայացուցիչ Շահեն Վարդանյանին ոստիկանությունում ծեծելու դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ 07/02/2021   15:10  |  Քրեական խրոնիկոն
Եղեգնաձորի բնակիչ, «Հայաստան» դաշինքի ներկայացուցիչ Շահեն Վարդանյանին ՀՀ ոստիկանության Եղեգնաձորի բաժանմունքում բռնության ենթարկելու դեպքի առթիվ ՀՀ ՀՔԾ-ում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 308-րդ հոդվածի 1-ին մասի՝ պաշտոնեական լիրազորությունները չարաշահելու և ՀՀ քրեական օրենսգրքի 309-րդ հոդվածի 2-րդ մասի՝ պաշտոնեական լիազորություններն անցնելու հատկանիշներով, որը զուգորդվել է բռնություն, զենք կամ հատուկ միջոց գործադրելով։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ի հարցին ի պատասխան հայտնեցին ՀՔԾ-ից։
ՀՔԾ-ից հայտնեցին, որ հարուցված քրեական գործի շրջանակներում Վարդանյանը տուժող է ճանաչվել։
Հիշեցնենք, որ Եղեգնաձորում Նիրկոլ Փաշինյանի հանրահավաքից առաջ «Հայաստան» դաշինքի ներկայացուցիչ Շահեն Վարդանյանը բերման էր ենթարկվել, ապա ՀՀ ոստիկանության Եղեգնաձորի բաժանմունքի դիմաց ծեծի ենթարկվել քաղաքացիական անձանց կողմից, որոնց, ըստ շրջանառվող լուրերի, գլխավորում էր ոմն Բանգլադեշցի Կարեն։ Վարդանյանի նկատմամբ բռնություն է գործադրվել նաև ոստիկանության Եղեգնաձորի բաժանմունքում, մասնավորապես, ըստ մամուլում հրապարակված տեղեկությունների, Վարդանյանին հարվածներ են հասցվել բաժանմունքի պետ Հրազդան Կոստանյանը և նրա տեղակալ Արսեն Խաչատրյանը։
18:31 30/06/2021  |  ՄեկնաբանությունԹիրախավորել են Մեղրու համայնքապետ Մխիթար Զաքարյանին. փաստաբան
16:08 27/06/2021  |  Արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ.2021«Հայաստան» դաշինքը 5-օրյա ժամկետում կդիմի ՍԴ

Уголовное дело возбуждено по факту избиения представителя блока “Армения” Шагена Варданяна в полицейском отделении 07/02/2021   15:29  |  Криминальная хроника
В Специальной следственной службе Армении заведено уголовное дело по факту применения насилия в отношения жителя Ехегнадзора, представителя блока “Армения” Шагена Варданяна в ехегнадзорском отделении полиции РА.
Дело возбуждено по части 1 статьи 308(злоупотребление должностными полномочиями) и части 2 статьи 309(превышение должностных полномочий, соединенное с применением насилия, оружия или специальных средств) УК Армении. Об этом “ФактИнфо” сообщили в ССС.
В ведомстве также проинформировали, что Варданян в рамках уголовного дела признан потерпевшим.
Напомним,  перед митингом Никола Пашиняна в Ехегнадзоре представитель блока “Армения” Шаген Варданян был подвергнут приводу,  а затем был избит напротив ехегнадзорского отделения полиции РА группой лиц в гражданской одежде, которой возглавлял, согласно муссируемым сведениям, некий Карен Бангладешский. Варданян подвергся избиению и в полицейском отделении Ехегнадзора, в частности, согласно опубликованным в  прессе сведениям, Варданяну нанесли побои начальник отделения Раздан Костанян и его заместитель Арсен Хачатрян.