Մեղրիի գնդի հրամանատար Արգամ Գևորգյանը զորացրվել է՝ սեփական զեկուցագրի համաձայն 07/01/2021   16:11  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մեղրիի գնդի հրամանատար Արգամ Գևորգյանը զորացրվել է՝ սեփական զեկուցագրի համաձայն։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ի հարցին ի պատասխան հայտնեցին ՊՆ-ից։
Ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք՝ Արգամ Գևորգյանի լիազորությունները կասեցվել էին՝ պայմանավորված ծառայողական քննությամբ, որը երկարացվել էր մինչև հուլիսի 5-ը։ Այսօր մամուլում տեղեկություններ հրապարակվեցին, համաձայն որի՝ Արգամ Գևորգյանն ազատվել է պաշտոնից։
ՀՀ ՊՆ-ից «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում հայտնեցին, որ Արգամ Գևորգյանը զորացրվել է իր զեկուցագրի հիման վրա, զինվորական ծառայության երկարամյա կենսաթոշակի իրավունք ձեռք բերելու կապակցությամբ։

Командир Мегринского полка Аргам Геворкян демобилизовался 07/01/2021 16:58 | Лента новостей
Командир Мегринского полка Аргам Геворкян демобилизовался на основании рапорта об увольнении по собственному желанию. Об этом “ФактИнфо” сообщили в Минобороны Армении.
Как уже ранее сообщало агентство, полномочия Аргама Геворкяна были приостановлены в связи со служебным расследованием, которое продлили до 5 июля. Сегодня в прессе появилась информация об освобождении Аргама Геворкяна от занимаемой должности.
Как сообщили “ФактИнфо” в Минобороны Армении, Аргам Геворкян демобилизовался на основании своего рапорта, в связи с получением права на пенсию за выслугу лет.