Արցախի ՊԲ համալրման, մարտունակության վերականգնման հարցը շարունակում է «օդում կախված մնալ». Աբրահամյան 07/01/2021 11:35 | Մեկնաբանություն
Առաջնային հարցը, որ շարունակում է «օդում կախված մնալ», Արցախի Պաշտպանության բանակի համալրման, մարտունակության վերականգնման, թիրախային փոփոխությունների և անվտանգային նոր միջավայրի կառուցումն է։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է «Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար, «Պատիվ ունեմ» դաշինքի պատգամավորի թեկնածու Տիգրան Աբրահամյանը։
«Զորացրման գործընթացը մեկնարկել է՝ բարի վերադարձ մեր տղերքին։
Առաջնային հարցը, որ շարունակում է «օդում կախված մնալ», Արցախի Պաշտպանության բանակի համալրման, մարտունակության վերականգնման, թիրախային փոփոխությունների և անվտանգային նոր միջավայրի կառուցումն է։
Անհրաժեշտ է Արցախի և Հայաստանի անվտանգության երկարաժամկետ ռազմավարություն մշակել, որից էլ պետք է բխի հայկական զինուժի բարեփոխումների հիմնական առաջնահերթությունները, ինչպես նաև՝ ձևավորվի դաշնակից, բարեկամ երկրների հետ հարաբերությունների օրակարգը»,- գրել է Աբրահամյանը։

Нужно разработать долгосрочную стратегию безопасности Арцаха и Армении - эксперт 07/01/2021   12:59  |  Комментарий
Эксперт по вопросам безопасности, учредитель аналитического центра “Энаке, кандидат в депутаты парламента РА от блока “Честь имею” Тигран Абрамян заявил о необходимости разработать долгосрочную стратегию безопасности Арцаха и Армении.
“Демобилизация стартовала – с возвращением наших ребят! Первоочередный вопрос, который продолжает “висеть в воздухе” – это вопрос укомплектования Армии обороны Арцаха, восстановления боеспособности, целевых преобразований и построения новой среды безопасности. Необходимо разработать долгосрочную стратегию безопасности Арцаха и Армении, из которой и должны исходить основные приоритеты реформ в армянских вооруженных силах, а также должна быть сформирована повестка дня отношений с союзническими, дружественными странами”, - написал Абрамян на своей странице в Facebook.