«Հայաստան» դաշինքն առաջիկա օրերին կդիմի ՍԴ՝ հունիսի 20-ին կայացած քվեարկության արդյունքներն անվավեր ճանաչելու պահանջով 07/01/2021 20:32 | ԼՐԱՀՈՍ
«Հայաստան» դաշինքն առաջիկա օրերին կդիմի Սահմանադրական դատարան՝ հունիսի 20-ին կայացած քվեարկության արդյունքներն անվավեր ճանաչելու պահանջով։ Այս մասին ասվում է դաշինքի տարածած հաղորդագրությունում:
«Հայաստան» դաշինքն առաջիկա օրերին կդիմի Սահմանադրական դատարան՝ հունիսի 20-ին կայացած քվեարկության արդյունքներն անվավեր ճանաչելու պահանջով։
Դաշինքն ստացել է մոտ 300 հազար ընտրողի քվե եւ անպայման տեր է կանգնելու այդ քվեներին, չի դավաճանելու իր ընտրողին։
Մեր պայքարը շարունակվելու է։
Այս իշխանության ամենաթողությունը պետք է սահմանափակվի, պետք է ապացուցենք, որ նրանք ներկայացնում են ամենակոռումպացված իշխանությունը Հայաստանում»,- ասվում է հաղորդագրությունում:

Блок Кочаряна обратится в КС с требованием признать недействительными результаты выборов 07/02/2021   09:43  |  Досрочные парламентские выборы-2021
Блок “Армения”, возглавляемый вторым президентом РА Робертом Кочаряном, в ближайшие дни обратится в Конституционный суд с требованием признать недействительными результаты голосования на состоявшихся 20-го июня внеочередных парламентских выборов.
“Блок получил почти 300 тысяч голосов избирателей и обязательно будет в ответе за эти голоса, не предаст своего избирателя. Наша борьба продолжается. Вседозволенность этих властей должна быть ограничена. Мы должны доказать, что они представляют самую коррумпированную власть в Армении”, - говорится в заявлении, опубликованном на странице блока в Facebook.