ԱՀ քաղաքացիների շրջանում հեռախոսազանգերի միջոցով խուճապ տարածելն ադրբեջանական հատուկ ծառայությունների մշակված քարոզչությունն է. ԱՀ ԱԱԾ 06/30/2021   17:23  |  Քրեական խրոնիկոն
Արցախի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայությունը, հետամուտ լինելով տեղեկատվական անվտանգության ոլորտում օրենսդրությամբ իրեն վերապահված գործառույթների և լիազորությունների իրականացմանը, հաշվի առնելով վերջին օրերին Ադրբեջանի կողմից Արցախի Հանրապետության քաղաքացիների շրջանում հեռախոսազանգերի, սոցիալական ցանցերում հրապարակումների միջոցով խուճապ տարածելու և վախի մթնոլորտ ստեղծելու փորձերը, հարկ է համարում իրազեկել, որ դա ադրբեջանական հատուկ ծառայությունների կողմից մշակված քարոզչություն է։
Մասնավորապես՝ ս.թ. հունիսի 29-ին «Xankəndi / Khankendi / Խանքենդիv «ֆեյսբուք»-յան էջում տեղադրվել է հայտարարություն, որով Արցախի Հանրապետության բնակչությանը կոչ է արվում «WhatsApp» բջջային հավելվածով իրենց նշված հեռախոսահամարին հարցեր ուղարկել։
Նշված հանգամանքը մեկ անգամ ևս վկայում է, որ ադրբեջանական կողմը փորձում է կեղծ ու էժանագին քարոզչության միջոցով խուճապ առաջացնել հայ հասարակության շրջանում:
Արցախի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայությունը կոչ է անում չտրվել ադրբեջանական քարոզչությանը, սոցիալական ցանցերում լինել զգոն և զերծ մնալ նման քարոզչական բնույթի նյութերի տարածելուց ու քննարկելուց, իսկ նման իրադրության մեջ հայտնված անձանց, իրենց իսկ շահերից ելնելով, խնդրում ենք անհապաղ դիմել ԱՀ ԱԱԾ։
ԱՀ ԱԱԾ-ն շարունակում է իրականացնել համապատասխան քայլեր հնարավոր զարգացումները կանխարգելելու համար:
19:45 28/06/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախցիների նկատմամբ իրականացվում է հոգեբանական ու տեղեկատվական տեռոր. Բաբայան
15:55 28/06/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանի բանակը Թուրքիայի և Պակիստանի ԶՈՒ համատեղ սեպտեմբերին զորավարժություններ կանցկացնի
17:10 27/06/2021  |  Միջազգային լրահոսԱդրբեջանական օդուժը մասնակցել է Թուրքիայում անցկացվող «Անատոլիական արծիվ 2021» զորավարժություններին
19:35 26/06/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱլիեւը հայտարարել է ադրբեջանական բանակի թվաքանակն ավելացնելու ծրագրերի մասին
13:29 26/06/2021  |  ՔաղաքականԱդրբեջանում թուրքական ռազմաբազաներ ստեղծելով Անկարան մեր տարածաշրջանում բարձրացնում է ՆԱՏՕ-ի և ԱՄՆ-ի դերակատարումը՝ ի հաշիվ Ռուսաստանի. Սաֆրաստյան
18:44 25/06/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանական պաստառները հեռացվել են Բարսելոնայի մետրոյի կանգառներից
15:11 24/06/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանի սահմանին Ադրբեջանը նոր զորամաս է բացել
14:38 24/06/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանցիները սպառնացել են սպանել Գեղարքունիքի սահմանային հատվածում նկարահանում իրականացնող մի խումբ իսպանացի լրագրողներին

“Это пропаганда спецслужб Азербайджана”: СНБ Арцаха о телефонных звонках и публикациях в соцсетях 06/30/2021   17:56  |  Криминальная хроника
Служба национальной безопасности Республики Арцаха с учетом попыток Азербайджана посеять панику и страх  среди граждан Арцаха через телефонные звонки, публикации в соцсетях, считаем необходимым уведомить, что это продуманная азербайджанскими спецслужбами пропаганда.
В частности, 29 июня на странице “Xankəndi / Khankendi / Խանքենդի” в Facebook было размещено объявление, в котором жителей Республики Арцах призывали присылать вопросы по указанному номеру телефона через мобильное приложение “WhatsApp”.
“Указанное обстоятельство еще раз свидетельствует о том, что азербайджанская сторона пытается посеять панику среди  армянского общества с помощью лживой и дешевой пропаганды”,. – говорится в заявлении.
Служба национальной безопасности Республики Арцах призывает не поддаваться азербайджанской пропаганде, быть бдительным в социальных сетях, воздерживаться от распространения и обсуждения подобных пропагандистских материалов, а те, кто уже оказался в подобной ситуации, просьба немедленно обращаться в СНБ.
“СНБ Арцаха продолжает предпринимать соответствующие шаги для предотвращения возможного развития событий”, - говорится в заявлении.